← Vissza

news.bsdnet.hu

Már átmeneti vízhiány fenyegeti a város lakóit: szigorú korlátozás lépett életbe

Economx 2026-06-23 11:53
A napokban továbbra is tartós hőség várható, így a megnövekedett vízfogyasztás következtében a zalaszentgróti víziközmű-rendszer tartalékai kimerültek – írják Zalaszentgrót hivatalos Facebook-oldalán. A Zalavíz Zrt. tájékoztatása szerint a rendszer jelenleg nem képes teljes mértékben pótolni a megnövekedett vízigényt , ezért a térségben II. fokú vízkorlátozás bevezetése vált szükségessé. Mint írják, egyes helyeken átmeneti vízhiány is kialakulhat a következő időszakban. Hangsúlyozzák, hogy a korlátozás ideje alatt: A korlátozás célja, hogy minden háztartásban biztosítható maradjon az alapvető ivóvízellátás és a mindennapi szükségletekhez szükséges vízmennyiség. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →