← Vissza

news.bsdnet.hu

Itt a vége: elfogadta az Országgyűlés, kivezetik a védett üzemanyagárakat Magyarországon

VG 2026-06-23 11:55
Megszavazta a Tisza-kormány előterjesztését az Országgyűlés: eltörlik a védett árakat. Az üzemanyagokra vonatkozó hatósági árak megszüntetését a nemzetközi energiapolitikai helyzet javulásával indokolták. A jogszabály a hatósági ár kivezetése mellett, az üzemanyagpiac változékonyságára hivatkozva, lehetőséget ad a kereskedelempolitikáért felelős miniszternek, hogy a későbbiekben rendeletben állapítsa meg a benzin és a gázolaj hatósági árát. Erre a piaci viszonyok állami beavatkozást igénylő, aránytalan megváltozása esetén lesz lehetősége a miniszternek, a fogyasztók érdekeinek védelmére figyelemmel.
Eredeti cikk megtekintése →