← Vissza

news.bsdnet.hu

Hőség elől menekültek a vízbe, sokan már nem tértek vissza – egyre súlyosabb a kánikula

Origo 2026-06-23 12:03
Körülbelül húsz ember fulladt vízbe Franciaországban a hétvége óta, miközben sokan a hőség elől menekülve felügyelet nélküli vagy tiltott fürdőhelyeken próbáltak lehűlni. A Híradó.hu írása szerint Marina Ferrari francia sportminiszter arra figyelmeztetett, hogy hőhullám idején különösen komolyan kell venni az ilyen helyeken való fürdőzés veszélyeit. Franciaország nagy részén kedden 40 Celsius-fok körüli hőmérsékletet vártak, miközben Európa több országát rendkívüli hőhullám sújtja. A forróság miatt egyre többen keresnek gyors enyhülést tavaknál, folyóknál vagy más természetes vizeknél, ezek azonban felügyelet nélkül különösen veszélyesek lehetnek. A rendkívüli meleget egy Szahara felől északra áramló forró légtömeg okozza. Európa nyugati részein több helyen 40 fok körüli vagy afeletti hőmérsékletet várnak, egyes térségekben pedig akár 44 Celsius-fokig is emelkedhet a hőmérséklet. Franciaországban a 96 szárazföldi megyéből 80-ban hőségriadót rendeltek el, ezek közül 35-ben a legmagasabb, vörös fokozat van érvényben. Az előrejelzések szerint több térségben 37–42 fokos forróság várható. Magyarországon is komoly problémákat okozott a rekkenő hőség. Az országos kánikula napokig tartott, emiatt vörös kód is érvényben volt. A forróság nemcsak a nappalokat nehezítette meg, hanem az éjszakai pihenést is, hiszen ilyen melegben az alvás sokaknak komoly kihívást jelentett. A hőség idején különösen fontos, mikor indulunk útnak, mennyi folyadékot viszünk magunkkal, és hol próbálunk lehűlni. A felügyelet nélküli fürdőhelyek, folyók és tiltott partszakaszok ilyenkor különösen nagy kockázatot jelenthetnek.
Eredeti cikk megtekintése →