← Vissza

news.bsdnet.hu

Döntött az Országgyűlés: elköszön a védett ár

Mfor 2026-06-23 12:11
Az Országgyűlés mai döntését követően már hivatalos, hogy kivezetik ezt az árszabást. Az Országgyűlés mai döntését követően már hivatalos, hogy kivezetik ezt az árszabást. Elfogadta a védett üzemanyagár kivezetéséről szóló törvényt kedden az Országgyűlés. A parlament 130 igen, 36 nem szavazattal és öt tartózkodás mellett fogadta el, a Kapitány István gazdasági és energetikai miniszter által jegyzett, az árak megállapításáról szóló törvény és a behozott kőolaj és kőolajtermékek biztonsági készletezéséről szóló törvény módosítást. Az üzemanyagokra vonatkozó hatósági árak megszüntetését a nemzetközi energiapolitikai helyzet javulásával indokolták. A jogszabály a hatósági ár kivezetése mellett, az üzemanyagpiac változékonyságára hivatkozva, lehetőséget ad a kereskedelempolitikáért felelős miniszternek, hogy Erre a piaci viszonyok állami beavatkozást igénylő, aránytalan megváltozása esetén lesz lehetősége a miniszternek, a fogyasztók érdekeinek védelmére figyelemmel. Éppen a mai napon derült ki, hogy az üzemanyagok piaci ára kapcsán holnap is kedvező változás lép életbe:
Eredeti cikk megtekintése →