← Vissza

news.bsdnet.hu

Enyhül a nyomás a magyar tőzsdén

Portfolio 2026-06-23 12:06
A kereskedési nap felénél a BUX-index 0,4 százalékos mínuszban áll. A BUX-index jelenleg a 20, az 50, és a 200 napos mozgóátlaga fölött áll, tehát a fontosabb időtávokon egyértelműen emelkedő trend figyelhető meg a hazai részvényindex esetében. Nem jó a hangulat a magyar tőzsdén, a blue chipek közül az OTP, a Magyar Telekom és a Mol árfolyama esik, miközben csak a Richter árfolyama emelkedik. Jó a hangulat a magyar midcap részvényeknél, a MBH JZB és a CIG Pannónia vezeti a sort 2,3 illetve 2,2 százalékos emelkedéssel, a lista végén a Rába áll 3 százalékos emelkedéssel. A legnagyobb forgalom ma a Magyar Telekom papírjaiban van, eddig 7,96 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a vállalat részvényei, de a Top5-ben szerepel még az OTP, a Mol, a Richter és a 4iG részvénye is. Címlapkép forrása: witthaya_prasongsin A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ
Eredeti cikk megtekintése →