Elegük lett a dolgozóknak, 12 órás sztrájkra készülnek a dél-koreai cég két magyarországi telephelyén
Blikk
2026-06-23 12:06
A korábbi kétórás sztrájk nem hozta el a kívánt eredményt, ezért a dél-koreai Hanon Systems Hungary Kft. alkalmazottjai most 12 órás munkabeszüntetésre készülnek. Jelezték, a tiltakozás a szabályoknak megfelelően zajlik majd, a sztrájkbizottság pedig ezután is kész tárgyalni.
Orbán Márton
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Szerdán reggel 8 órától este 8 óráig teljesen leáll a termelés a dél-koreai Hanon Systems Hungary Kft. autóalkatrész gyártó cég székesfehérvári és pécsi telephelyén, ugyanis a dolgozók így tiltakoznak az alacsony bérfejlesztés ellen – adta hírül közleményében a Vasas Szakszervezeti Szövetség.
A 12 órás sztrájk a következőképpen fog kinézni:
A közleményben úgy fogalmaznak, bár korábban már tartottak kétórás sztrájkot mindkét üzemben, nem érték el vele a kívánt eredményt.
„A vállalat nem mutatott érdemi hajlandóságot arra, hogy felülvizsgálja a 2026-ban végrehajtott, a dolgozók által méltatlanul alacsonynak tartott bérfejlesztést, és tárgyalásokat kezdjen annak korrekciójáról. A munkabeszüntetéseket követően a sztrájkbizottsággal folytatott egyetlen tárgyaláson a vállalat képviselői azt az álláspontot ismertették, hogy bár értik a munkavállalók jövedelemnövekedésre vonatkozó elvárásait, az előző évek adatainak vizsgálata alapján azt nem tartják minden munkavállalói csoport esetében indokoltnak. Emellett a cég a nehéz piaci helyzetre hivatkozva a dolgozók megértését és együttműködését kérte” – részletezte a Vasas Szakszervezeti Szövetség , hozzátéve, az alkalmazottak úgy érzik, hogy a béreik reálértéke az elmúlt években folyamatosan csökkent, közben a velük szemben támasztott elvárások viszont nőttek.
„A vállalat változatlanul többletmunkát, hétvégi túlórát és fokozott terhelést vár el tőlük, miközben a munkakörülmények és a javadalmazás nem állnak arányban ezekkel az elvárásokkal. A dolgozók ezért továbbra is méltatlannak érzik helyzetüket” – részletezték.
A közleményben leszögezték, a jogszabályok betartásával, fegyelmezetten kerül sor a tiltakozásra ezúttal is, a sztrájkbizottság pedig továbbra is kész konstruktív egyeztetéseket folytatni, hogy mindkét fél számára elfogadható megállapodást hozhassanak tető alá.
sztrájk