← Vissza

news.bsdnet.hu

Döntött az Országgyűlés az üzemanyag-árstopról

Economx 2026-06-23 12:48
Az Országgyűlés a kormány javaslatára úgy döntött, hogy kivezeti a védett üzemanyagárak rendszerét. A javaslat többek között így fogalmaz: „a nemzetközi energiapolitikai helyzet javulásával indokolt az üzemanyagokra vonatkozó hatósági árak megszüntetése és egyben hasonló intézkedés bevezetésére vonatkozó felhatalmazás megadása a kereskedelempolitikáért felelős miniszternek”. A kormány korábban kezdeményezte a védett üzemanyagár kivezetését, miután a piaci árak már a hatósági szint alá csökkentek . Így a kormány álláspontja szerint a rendszer fenntartása már nem indokolt. A védett üzemanyagár bevezetése valójában a tehetősebbeknek kedvezett, csakúgy, mint az üzemanyagok jövedéki adójának csökkentése – hangsúlyozták a Magyar Közgazdasági Társaság környezetgazdaságtani szakosztálya és a Levegő Munkacsoport által szervezett keddi beszélgetésen megszólaló szakértők. Lukács András, a Levegő Munkacsoport elnöke arra is emlékeztetett, hogy tervek szerint a jövőben a gazdasági miniszter egy személyben dönthet a védett üzemanyagár ismételt bevezetésről, ráadásul az üzemanyagok jövedéki adója is csökkent. Mindez rövid távon gazdagoknak kedvez, hosszabb távon azonban senkinek – értékelt. Hozzátette: Magyarországon a leggazdagabb 10 százalék tízszer annyit költ üzemanyagra, mint a legszegényebb 10 százalék. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →