Új villamosokat vetnek be Budapesten, már szállítják is az utasokat
Economx
2026-06-23 13:16
Újabb CAF-villamosokkal gyarapodott a budapesti járműflotta: utasforgalomba állt a 36. és a 37. szerelvény. A járművek a műszaki vizsgálatok, valamint az előírt próbafutások teljesítését követően kezdhették meg a közlekedést. A járműbeszerzés az Európai Unió támogatásával és a Magyar Állam társfinanszírozásával valósul meg, a vissza nem térítendő támogatás összege 54,15 milliárd forint – adta hírül a Budapesti Közlekedési Központ .
Az új járművek jelentősen növelik az utazási komfortot, támogatják az esélyegyenlőség érvényesülését, valamint hozzájárulnak a környezetbarát és energiahatékony városi közösségi közlekedés erősítéséhez.
A következő járművek már az üzembe helyezést megelőző vizsgálati és engedélyezési folyamat különböző szakaszaiban járnak, így a fővárosban közlekedők hamarosan újabb korszerű villamosokkal találkozhatnak.
A gyártó a következő időszakban is folyamatosan adja át az új járműveket, amelyek révén Budapesten a forgalomban lévő alacsonypadlós villamosok aránya 40 százalék fölé emelkedik.
Az új CAF-villamosok forgalomba állítását összetett előkészítési folyamat előzi meg:
Ezek teljesítése után állhatnak forgalomba az új szerelvények. Ennek része az előírt 500 kilométeres hibamentes próbafutás és a műszaki ellenőrzések sorozata is.
A járműállomány folyamatos megújítása lehetővé teszi, hogy egyre több alacsonypadlós szerelvény közlekedjen azokon a vonalakon, ahol már jelenleg is járnak:
sőt a 100. január végi forgalomba állásának köszönhetően a 3-as és a 42-es vonalon már csak CAF-ok közlekednek.
Az összesen 51 db új jármű forgalomba állításával – és az európai uniós infrastruktúrafejlesztési források rendelkezésre állása esetén – a tervek szerint
Ezenkívül a BKK és a BKV vizsgálja a 47-es és a 49-es vonalon történő bevezetés infrastrukturális feltételeit is .
Megosztom