← Vissza

news.bsdnet.hu

Megvonnák a ciklusokat ki nem töltő köztársasági elnökök élethosszig tartó juttatását

Magyar Hang 2026-06-23 13:14
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben! Javasolni fogjuk, hogy azon köztársasági elnökök, akik nem töltötték ki a teljes ciklusukat, a jövőben ne részesüljenek élethosszig tartó juttatásokban – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd délután a Facebook-oldalán . A kormányfő erről reggel a parlament ülésén is beszélt , a fideszes Bóka János azonnali kérdésére reagálva. Ismert, két fideszes államfőre is igaz ez, Schmitt Pál és Novák Katalin is lemondott posztjáról. Sulyok Tamás lehet a harmadik. A jelenlegi szabályozás szerint a volt államfők ugyanannyi fizetést kapnak életük végéig, mint a hivatalban lévő államfők, a házelnök tiszteletdíjának 1,1-szeresét, ami jelenleg bruttó 6,4 millió forint havonta. Kaphatnak egy rezidenciát házvezetővel, melynek fenntartási költségeit is életük végéig az állam állja. Háromfős titkárságot alkalmazhatnak, valamint térítésmentes egészségügyi ellátás és autó illeti meg őket. Az autóhoz a sofőrt a rendőrség biztosítja, a titkárság elhelyezését és működési költségeit pedig az Országgyűlés Hivatala finanszírozza. A volt köztársasági elnökök a külföldi hivatalos programjaikra a megbízatásuk után is első osztályon utazhatnak repülőgépen és vonaton. Arra is kapnak pénzt a központi költségvetésből, hogy közcélú felajánlásokat, adományokat tegyenek civil szervezeteknek, erre a célra az elmúlt években 73 millió forintos keret állt rendelkezésre – derül ki a köztársasági elnök jogállásáról és javadalmazásáról szóló törvényből.
Eredeti cikk megtekintése →