Kunhalmi Ágnes kiakadt: "Soha többé nem indulhatok országgyűlési választásokon?"
Blikk
2026-06-23 14:06
A választási jogok korlátozásáról és a demokratikus alapelvek tiszteletéről osztotta meg gondolatai közösségi oldalán Kunhalmi Ágnes politológus, korábbi országgyűlési képviselő kedden. Bejegyzésében csalódottságának és aggodalmának adott hangot amiatt, hogy a választási rendszer módosítása miatt korlátozhatják annak lehetőségét, hogy egykori ellenzéki képviselők újra indulhassanak országgyűlési választásokon.
Horváth Ádám
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Kunhalmi Ágnes bejegyzésében utalt azon korábbi kijelentésekre, miszerint azok, akik visszaléptek, erkölcsi alapot kapnak arra, hogy újra megmérettethessék magukat. "Úgy érzem, hogy a miniszterelnök most nem bízik eléggé az őt megválasztó népben, hogy az képes lenne dönteni a következő választáson, hogy kit szeretne képviselőnek" – írta Magyar Péterre utalva .
A politikus hangsúlyozta, hogy a demokratikus jogokat és alapelveket tiszteletben kell tartani , és nem szabad adminisztratív eszközökkel korlátozni azokat. Kiemelte, hogy a jogállamiság alapjainak megrengetése nem szolgálhatja a társadalom demokratikus tanulási folyamatát. Leszögezte: "Jogállamban nem lehet alapjogot korlátozni, csak más alapjog vagy alkotmányos intézmény védelmében, és akkor is csak a szükségesség és arányosság figyelembevételével."
Kunhalmi Ágnes szerint a társadalmi igazságtalanságok és a hatalmi visszaélések elleni küzdelmet kellene előtérbe helyezni, nem pedig politikai ellenfeleket támadni. Utalt a korrupció felszámolására, az oligarchák felelősségre vonására és az Európai Ügyészséghez való csatlakozás fontosságára is.
A politikus végül Kéthly Annát, valamint más, szerinte tisztességgel szolgáló politikusokat hozott példának, akiknek öröksége továbbra is inspirálja őt és hitet ad számára a demokratikus értékek védelmében – olvasható a keddi bejegyzésében.
Kunhalmi Ágnes