A Mercedes az esélyes, de Marko még bízik a Red Bull feltámadásában
F1világ
2026-06-23 14:04
A Red Bull korábbi főtanácsadója, Helmut Marko szerint továbbra is van esély arra, hogy a csapat visszazárkózzon a Forma-1-es mezőny elejére , noha az idény első szakaszában a csapat jórészt távol maradt az első helyekért zajló csatától. A Milton Keynes-i istálló az első hét forduló során mindössze egyetlen dobogós eredményt szerzett: Max Verstappen a Kanadai Nagydíjon ért célba a harmadik helyen.
Az idény eddigi domináns ereje a Mercedes volt, amely az első hét versenyből hatot megnyert. A csapat szezonja ugyanakkor nem volt teljesen hibátlan, hiszen George Russell Kanadában, Kimi Antonelli pedig Barcelonában szenvedett el motorhibát.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
„Az új szabályok mellett egyértelműen a Mercedes a favorit” — mondta Helmut Marko a Kleine Zeitung című lapnak. „Ugyanakkor most már a második motorhibájukat szenvedték el, ami tőlük szokatlan.”
HIRDETÉS
A Ferrari Barcelonában le tudta győzni a Mercedest, miután jelentős fejlesztési csomaggal érkezett a hétvégére. A Red Bull várhatóan ezen a hétvégén, hazai versenyén mutat be egy nagyobb fejlesztést, Marko pedig abban bízik, hogy korábbi csapata ezzel előrébb léphet az erősorrendben.
„Általánosságban el kell mondani, hogy a fejlesztések a szabályrendszer ezen szakaszában minden bizonnyal hatékonyabbak; akár öt tizedmásodperces előnyt is lehet szerezni” — fogalmazott. „A Red Bull most először olyan autót indít, amely a súlyhatáron van, így egészen biztosan ők is ott lesznek a küzdelemben.”
Új motorral érkezik Ausztriába a Ferrari — íme a részletek!
„Remélem, Max ezután az élen harcolhat majd. A Mercedes a favorit, de a mezőny többi része több mint érdekes.”