„Tényleg nem vagyok rasszista” – mondta egy szerb szakkommentátor, akinek rasszista kijelentése óriási felháborodást keltett a foci-vb-n
HVG
2026-06-23 14:42
„Mindig azt mondtam – és tényleg nem vagyok rasszista –, hogy a fekete játékosok nem tudnak kellően koncentrálni ahhoz, hogy 60-80 percnél tovább bírják a meccseket” – jelentette ki Rade Bogdanovic háromszoros jugoszláv válogatott csatár, aki a szerb közszolgálati televízió (RTS) világbajnoki műsorában tett vállalhatatlan kifejezéseket.
Bogdanovic a Belgium–Irán csoportmeccs 66. percében jutott a fentebbi következtetésre, miután a belgák védőjét, Nathan Ngoyt kiállította a játékvezető. Ugyan a szerb köztévé műsorvezetője vitába szállt a korábbi focistával, ő azonban továbbra is kitartott álláspontja mellett, hangsúlyozva, hogy „a fekete játékosok többségéből hiányzik a koncentráció”.
A Reutersnek nyilatkozva az ex-csatár bocsánatot kért a kijelentései miatt, ahogyan azt a szerb közmédia is megtette, majd másnap újra behívták szakértőnek az Argentína–Ausztria meccsre – annak ellenére is, hogy Bogdanovic mondatai óriási felháborodást váltottak ki a közösségi médiában.