← Vissza

news.bsdnet.hu

„Tartom a szavam” – lemond Gyulai Miklós az atlétikaszövetség elnöki posztjáról

HVG 2026-06-23 14:39
„Tartom a szavam: ahogyan azt korábban jeleztem, 2026. szeptember 1-jei hatállyal lemondok a Magyar Atlétikai Szövetség elnöki tisztségéről” – közölte Gyulai Miklós a magyar atlétika közösségéhez írt nyílt levelében , amelyet a közösségi oldalán hozott nyilvánosságra. Azt is jelezte, hogy teljes körű tisztújítást tart szükségesnek. „Ezért elvárom, hogy az elnökség valamennyi tagja nyújtsa be lemondását, és ezzel teremtsék meg a teljes körű tisztújítás lehetőségét, a versenyszezon után, szeptemberben”. A magyar atlétika legfontosabb érdekének a teljes körű tisztújítás mellett a működőképesség megtartását nevezte, és örömtelinek tartja, hogy „az általam immár harmadik alkalommal előterjesztett javaslatot az elnökség elfogadta, és jóváhagyta a Magyar Atlétikai Szövetség alaptevékenységéhez kapcsolódó kötelezettségvállalásokat. Ennek köszönhetően a magyar atlétika működése szempontjából elengedhetetlen feladatok finanszírozása biztosított”. Azt is írta, hogy a teljes körű tisztújításig az elsődleges feladatuk a vállalt kötelezettségek teljesítése. Különösen fontosnak tartom, hogy a tagszervezetek számára biztosított műhelytámogatások a tervezett mértékben haladéktalanul eljussanak a szakosztályokhoz, az egyesületekhez, hiszen ez alapvető feltétele a mindennapi szakmai munkának és a sportolók felkészülésének. Meggyőződése – tette hozzá –, hogy a közösség érdeke minden egyéni szempontnál fontosabb. „A magyar atlétikának most nyugalomra, együttműködésre és kiszámítható működésre van szüksége. Döntésemmel is a kedélyek megnyugvását kívánom szolgálni, valamint azt, hogy a 2026-os versenyszezont a magyar atlétika a lehető legjobb eredményekkel tudja lezárni. Azt, hogy az elmúlt időszak eseményei milyen csalódást okoztak számomra, azok, akik közelről ismernek, pontosan tudják. Erről most nem kívánok többet mondani. Figyelmemet és energiámat továbbra is kizárólag a magyar atlétikára, annak sportolóira, edzőire és közösségére fordítom. Hiszem, hogy a magyar atlétika erősebb minden személyi vitánál, és közös felelősségünk, hogy a sportágunk a következő időszakban is sikeresen működjön” – fogalmazott. A Gyulai leveléről beszámoló MTI megjegyezte: a szövetség május végén megtartott közgyűlésén, amelyen 70 küldöttből 66 volt jelen, titkos szavazással egyik beszámolót sem fogadták el, így a felügyelőbizottság és a könyvvizsgáló jelentését a 2025-ös költségvetésre vonatkozóan, továbbá a szakmai részt illetően a tavalyi tevékenységről, valamint az idei tervekről szóló beszámolót sem. Ez történt az alapszabály módosításával is. Már ezt megelőzően is megosztott volt a tagság, illetve a vezetőség. A tavaly májusi ülésen a szervezetet 2009 óta irányító Gyulai Miklós visszahívása is felvetődött, miután a hattagú elnökségből hárman – Németh Zsolt (Dobó SE), Zsivoczky-Farkas Györgyi (Honvéd) és Tölgyesi Előd (ARAK) – jelezték, szerintük nem az alapszabályban foglaltaknak megfelelően végzi tevékenységét, és a szövetség irányításában nem biztosítja az elnökség közreműködésének lehetőségét. Nyitókép: MTI / Czeglédi Zsolt
Eredeti cikk megtekintése →