← Vissza

news.bsdnet.hu

Gyulai Miklós lemondott a Magyar Atlétikai Szövetség elnöki posztjáról

Telex 2026-06-23 15:15
Szeptember 1-jével távozik posztjáról Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség (MASZ) elnöke – írta az MTI. Gyulai kedden a MASZ honlapján tett közzé egy nyílt levelet , amelyben bejelentette: 2026. szeptember 1-jei hatállyal lemond a Magyar Atlétikai Szövetség elnöki tisztségéről. Hozzátette, hogy a döntése személyes elhatározás, amelyről nem kíván vitát nyitni. Szerinte teljes körű tisztújításra van szükség a szövetségben, ezért elvárja, hogy az elnökség valamennyi tagja nyújtsa be a lemondását. „Döntésemmel is a kedélyek megnyugvását kívánom szolgálni, valamint azt, hogy a 2026-os versenyszezont a magyar atlétika a lehető legjobb eredményekkel tudja lezárni. Azt, hogy az elmúlt időszak eseményei milyen csalódást okoztak számomra, azok, akik közelről ismernek, pontosan tudják. Erről most nem kívánok többet mondani. Figyelmemet és energiámat továbbra is kizárólag a magyar atlétikára, annak sportolóira, edzőire és közösségére fordítom” – írta. Gyulai szerint a magyar atlétikának „most nyugalomra, együttműködésre és kiszámítható működésre van szüksége”, és az a legfontosabb, hogy megőrizzék a sportág működőképességét. Megjegyezte, hogy a harmadik alkalommal előterjesztett javaslatát az elnökség végül elfogadta, így jóváhagyták a Magyar Atlétikai Szövetség alaptevékenységéhez kapcsolódó kötelezettségvállalásokat. „Ennek köszönhetően a magyar atlétika működése szempontjából elengedhetetlen feladatok finanszírozása biztosított” – írta az elnök. Gyulai különösen fontosnak tartja, hogy a tagszervezetek számára biztosított műhelytámogatások a tervezett mértékben, haladéktalanul eljussanak a szakosztályokhoz, az egyesületekhez, mivel ez alapvető feltétele a mindennapi szakmai munkának és a sportolók felkészülésének. „Nem szavakra, hanem tettekre van szüksége szeretett sportágunknak, nem küldöttgyűlésekre, hanem zavartalan felkészülésre és minél jobb eredményekre! Én továbbra is hiszek bennetek, és ameddig tehetem, támogatlak Titetek, hiszen Ti vagytok a magyar ATLÉTIKA!” – zárta levelét Gyulai. A MASZ május végén megtartott közgyűlésén, amelyen 70 küldöttből 66 volt jelen, titkos szavazással egyik beszámolót sem fogadták el , így a felügyelő bizottság és a könyvvizsgáló jelentését a 2025-ös költségvetésre vonatkozóan, továbbá a szakmai részt illetően a tavalyi tevékenységről, valamint az idei tervekről szóló beszámolót sem. Hasonló sorsra jutott az alapszabály módosítása is. A szövetségnél kialakult helyzetről ebben a cikkben írtunk bővebben. A MASZ-tagsága már az elmúlt években is megosztott volt. A tavaly májusi ülésen a szervezetet 2009 óta irányító Gyulai Miklós visszahívása is felmerült, miután a hattagú elnökségből hárman – Németh Zsolt (Dobó SE), Zsivoczky-Farkas Györgyi (Honvéd) és Tölgyesi Előd (ARAK) – jelezték, szerintük nem az alapszabályban foglaltaknak megfelelően végzi tevékenységét, és a szövetség irányításában nem biztosítja az elnökség közreműködésének lehetőségét.
Eredeti cikk megtekintése →