Magyarország fölé ér a hőkupola, megjelent a 40 fok az előrejelzésben
ATV
2026-06-23 15:16
Egyre közelebb ér Magyarországhoz a nyugatabbra található forró léghullám, a következő napokban fokozódik a kánikula.
Enyhülés helyett tovább erősödik a felmelegedés . Míg a hét első két napja néhány fokkal elmaradt a hétvégi hőségtől, és főképp az északi és keleti területeken még záporok, zivatarok is hűtötték a levegőt, szerdától már nem mutatkozik esély csapadékra, sőt, a hőmérséklet is meredek emelkedésbe kezd.
Mint az Időkép közölte , a jelenleg Franciaországban történelmi kánikulát okozó hőkupola Magyarország felé tart, az extrém forró, afrikai eredetű légtömeg nyugat felől fokozatosan árasztja el a Kárpát-medencét, a szerdai 34 után csütörtökön már 37, szombaton pedig 38 fok lehet.
A jelenlegi modellfutások szerint a hét utolsó napján és a jövő hét első napjaiban tetőzhet a forróság, az előrejelzések alapján jövő hétfőn 40 fokot is mérhetünk Magyarországon. A hőkupola hatása a következő hét közepén enyhülhet.
Mindeközben ma az NNGY közölte: Június 26-án péntek éjfélig meghosszabbítja a másodfokú hőségriasztást az ország egész területén az országos tisztifőorvos, aki június 27-én szombaton 0 órától június 30-án kedd éjfélig a hőségriasztást harmadfokúra emeli.
A hatóságok ismételten arra kérnek mindenkit, hogy a nagy melegben fokozottan figyeljenek önmagunkra és egymásra. Hőség idején különösen fontos a rendszeres folyadékfogyasztás, de a folyadékpótlásnak nem a szomjúságérzethez kell igazodnia, hanem megelőző jellegűnek kell lennie. Az alkohol-, a koffein- és a magas cukortartalmú italok növelik a kiszáradás kockázatát, ezért ezeket célszerű mellőzni – további tanácsokat az NNGYK oldalán találhatnak.