← Vissza

news.bsdnet.hu

Magyar Péter Gödöllőn fogadta Andrej Babis cseh miniszterelnököt – Így indult a V4-találkozó – videó

Blikk 2026-06-23 15:09
Komoly várakozások előzték meg a Visegrádi Négyek (V4) miniszterelnökeinek magyarországi csúcstalálkozóját. A mai esemény hivatalos célja a korábban hanyatlásnak indult együttműködés újraélesztése. Az egykori erős regionális szövetség jelentőségét szeretnék közös erővel növelni a vezetők, melyről Budapesten és Gödöllőn tárgyalnak. Horváth Ádám Newsroom újságíró Ezeket látta már? A találkozón a négy kormányfő, Magyar Péter miniszterelnök Robert Fico szlovák, Andrej Babis cseh és Donald Tusk lengyel miniszterelnök arra törekszik, hogy összehangolják lépéseiket az uniós döntéshozatal tekintetében. Emellett új lendületet adnának a szervezet működésének. A résztvevők többek között az energiapolitikáról, a gazdasági együttműködésről és a biztonságpolitikai kihívásokról egyeztetnek. Magyar Péter kedden délután már ki is tette közösségi oldalára az első ehhez köthető videót, melyen az látható, amint Andrej Babis cseh miniszterelnököt fogadta Gödöllőn, a V4-találkozón. Hamarosan beszámolunk a további fejleményekről. visegrádi négyek
Eredeti cikk megtekintése →