← Vissza

news.bsdnet.hu

Elfogták a férfit, aki az Erzsébet hídról a Dunába dobta a Pride-zászlókat

ATV 2026-06-23 15:56
Elfogta és gyanúsítottként hallgatta ki a rendőrség azt a férfit, aki az Erzsébet hídról zászlókat dobott a Dunába - közölte a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) kedden a police.hu oldalon. A BRFK azt írta, hogy az 58 éves mogyoródi férfit június 22-én az esti órákban otthonában fogták el, majd előállítása után rongálás bűntett megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki . A férfi a bűncselekmény elkövetését beismerte, az eljárásban szabadlábon védekezik – közölte a rendőrség. Karácsony Gergely főpolgármester keddi Facebook-bejegyzésében a szombaton tartandó Pride-felvonulás kapcsán azt írta: a szabadság és az elfogadás közös ügyünk. A főpolgármester megköszönte „az ingyenreklámot annak, aki lelopta” az Erzsébet hídról a kihelyezett pride-zászlókat. Közölte azt is, hogy a szombati felvonulás délután három órakor indul az Operától, majd az újra fellobogózott Erzsébet hídon keresztül halad a Vérmezőig. Előzmény Ahogy arról korábban az ATV is beszámolt , a Budapest Pride zászlói eltűntek a budapesti Erzsébet hídról. A Főpolgármesteri Hivatal a Telex megkeresésére megerősítette a hírt, és közölte: feljelentést tesznek az ügyben. A hivatal szándékos rongálást gyanít. A főváros bejelentette, hogy a zászlókat néhány napon belül pótolják, mivel  „a Pride hónap és a felvonulás idejére azoknak helyük van a szabad, sokszínű és szolidáris Budapesten.”
Eredeti cikk megtekintése →