← Vissza

news.bsdnet.hu

Szétbombázzák az ukránok Moszkvát - Elmondta az orosz nemzetbiztonsági vezető, mi lesz most a következő lépés

Portfolio 2026-06-23 15:58
Sok munka folyik, hogy védekezzünk és új rendszereket hozzunk létre, melyek el tudják hárítani a pilóta nélküli repülőgépeket az új hadszíntéren” – mondta Sojgu, aki hangsúlyozta, hogy az orosz védelmi minisztérium, más minisztériumok, kormányzók és a hadiipari is gőzerővel dolgozik a projekten. Remélem, hogy az új projektek és új rendszerek hadrendbe állásával a szituáció jelentősen javulni fog” – mondta Sojgu. Hozzátette: az ellenség (Ukrajna) is folyamatosan fejleszt, ezért az ő támadóeszközeik fejlődése is várható. Ha javítjuk a védelmi képességeinket, az ő támadórendszereik is javulni fognak. Ez egy összetett kérdés, de dolgozunk rajta, nagyon aktívan. Sőt, az aktív szó még enyhe kifejezés” – mondta Sojgu. Az orosz vezetőt arról kérdezték, mit fog lépni Oroszország, hogy reagáljon a területét, az orosz fővárost, illetve a megszállt Krímet érő ukrán dróntámadásokra. Címlapkép forrása: Sefa Karacan/Anadolu via Getty Images
Eredeti cikk megtekintése →