← Vissza

news.bsdnet.hu

Kirúgták Kovács Zoltánt a Nimród vadászújságtól

Klubrádió 2026-06-23 16:00
Az elnökségi ülésre nem hívták meg, a döntést pedig nem közölték vele személyesen. Keddi hatállyal felmentette Kovács Zoltánt a Nimród Vadászújság főszerkesztői feladatai alól az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöksége – jelent meg az Országos Magyar Vadászkamara  honlapján. Mint a hvg.hu kiszúrta, a döntésre Kovács Zoltán is reagált, szavait a vadászújság közösségi oldalán  tették közzé. Az egykori kormányszóvivő, volt nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár azt írta: a keddi elnökségi ülésre nem hívták meg, a döntést pedig nem közölték vele személyesen. "Köszönöm mindenkinek, aki az elmúlt 7 évben velünk volt és őszintén gondolta, hogy a vadászat ügyében nincs pártpolitika, csak józan szakmai megfontolások; büszkék lehetünk arra, amit végeztünk" – írta a fideszes politikus, majd „mindenki másnak” üzenve, Fekete Istvánt idézve azt írta: „Nem csoda, hogy annyi baj van a világon, mert az emberek gonoszságánál csak az ostobaságuk nagyobb.” A vadásztársadalom május közepén  ugyancsak a Nimród Vadászújságnak köszönhetően értesült arról, hogy  Semjén Zsolt lemondott az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnökének posztjáról. A Választmányhoz intézett levelében döntését ekképp indokolta: a megváltozott körülmények között nem tudná olyan hatékonyan képviselni az ágazat érdekeit, mint korábban tette.
Eredeti cikk megtekintése →