Kirúgták Kovács Zoltánt a Nimród vadászújságtól
Klubrádió
2026-06-23 16:00
Az elnökségi ülésre nem hívták meg, a döntést pedig nem közölték vele személyesen.
Keddi hatállyal felmentette Kovács Zoltánt a Nimród Vadászújság főszerkesztői feladatai alól az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnöksége – jelent meg az Országos Magyar Vadászkamara honlapján.
Mint a hvg.hu kiszúrta, a döntésre Kovács Zoltán is reagált, szavait a vadászújság közösségi oldalán tették közzé. Az egykori kormányszóvivő, volt nemzetközi kommunikációért és kapcsolatokért felelős államtitkár azt írta: a keddi elnökségi ülésre nem hívták meg, a döntést pedig nem közölték vele személyesen.
"Köszönöm mindenkinek, aki az elmúlt 7 évben velünk volt és őszintén gondolta, hogy a vadászat ügyében nincs pártpolitika, csak józan szakmai megfontolások; büszkék lehetünk arra, amit végeztünk" – írta a fideszes politikus, majd „mindenki másnak” üzenve, Fekete Istvánt idézve azt írta: „Nem csoda, hogy annyi baj van a világon, mert
az emberek gonoszságánál csak az ostobaságuk nagyobb.”
A vadásztársadalom május közepén ugyancsak a Nimród Vadászújságnak köszönhetően értesült arról, hogy Semjén Zsolt lemondott az Országos Magyar Vadászati Védegylet elnökének posztjáról. A Választmányhoz intézett levelében döntését ekképp indokolta: a megváltozott körülmények között nem tudná olyan hatékonyan képviselni az ágazat érdekeit, mint korábban tette.