← Vissza

news.bsdnet.hu

Tatabánya: eldőlt Horváth Ferenc sorsa, 9 játékos aláírt

NB1.hu 2026-06-23 16:29
Egy nap leforgása alatt a vezetőedző és a keret több meghatározó tagjának jövőjét is rendezte a Tatabánya. A Tatabánya FC-nél felpörögtek az események az NB II 2026/27-es szezon előtt. Miután hétfőn hivatalossá vált, hogy Horváth Ferenc a következő idényben is a csapat vezetőedzője marad, kedden újabb fontos bejelentések érkeztek a klubtól. Megkezdték új szerződésük aláírását a játékosok is, így biztossá vált, hogy Árvai Dániel, Bartha Botond, Biben Barnabás, Buna Gábor, Gaszner Roland, Katona Károly, Szalánszki Gergő, Szegleti Gergely és Vass Patrik a következő szezonban is a Tatabánya keretét erősíti. A klub ezzel egyértelmű üzenetet küldött: a nyári átalakulás közepette igyekszik egyben tartani azt a magot, amelyre a következő idény csapatát építheti. Horváth Ferenc hosszabbítása és a játékosok megtartása azt mutatja, hogy a szakmai munka folytonosságában bíznak a vezetők. A Tatabánya ugyanakkor még nem zárta le a keret kialakítását. A klub közlése szerint az egyeztetések tovább folytatódnak, így a következő napokban újabb szerződéshosszabbítások és játékosmozgások várhatók. A hét tehát kiválóan indult a kék-fehéreknél: előbb a vezetőedző maradását jelentették be, majd kilenc futballista jövőjét is sikerült rendezni, ami stabil alapot teremthet a 2026–2027-es szezon előtt. Az OPUS TIGÁZ Tatabánya az előző idényben az NB III Északnyugati csoportjának második helyén végzett az osztályozón végül feljutó Gyirmót mögött, amely ma szintén fontos bejelentéseket tett. Hat távozó, négy érkező: nagy átalakulás kezdődött Gyirmóton
Eredeti cikk megtekintése →