Óriási leépítés: a Mandiner van soron, ennyien maradhatnak a 100-ból
Mediapiac
2026-06-23 16:30
Hatalmas mértékű leépítést jelentettek be a Mandiner lapnál: a 100 fős szerkesztőségből a tagok zömének távoznia kell – erről június 23-án értesültek a dolgozók.
A Mandiner lapnál dolgozó csaknem 100 ember többségének távoznia kell a munkahelyéről. Az mmonline.hu információi szerint a leépítést június 23-án jelentették be a fideszes médiabirodalomhoz tartozó médiumnál.
A Mandiner a következő állomás azt követően, hogy a június 15-ei héten a Bors bulvárlap szerkesztőségénél történt hasonló, ám napvilágot látott az is, hogy a Mediaworks szünetelteti több kiadvány megjelenését is.
A Mandiner lap korábban a Mediaworks-höz tartozott, 2025. január elsejétől azonban tulajdonosa a Mathias Corvinus Collegium (MCC) lett.
A Mandiner t illetően Magyar Péter miniszterelnök múlt héten a Parlementben beszélt arról, hogy állami kiadásba kerül a lap, miután megszűnik a KEKVA (közfeladatot ellátó közérdekű vagyonkezelő alapítványok) rendszer – írta meg az mmonline.hu.
Mi marad a nyomtatott sajtóból? A Bors megszűnése új korszakot nyithat a magyar médiában