← Vissza

news.bsdnet.hu

Őrizetbe vették és gyanúsítottként kihallgatták Bús Balázst az NKA-botrányban

Index 2026-06-23 16:59
Cikkünk frissül... Tarr Zoltán közösségi oldalán bejelentette, hogy halad előre a „Hankó-botrány” felderítése, miután a NAV kedden hat érintettet vett őrizetbe a 17 milliárd forintot meghaladó támogatások ügyében. A nyomozók munkája és a korábbi, politikai lojalitásból kiosztott közpénzek átvilágítása elengedhetetlen, mert csak így lehet átláthatóan átalakítani, szakmai alapon működővé tenni a kulturális támogatási rendszert kiépítését – mutatott rá a miniszter. Tarr kiemelte, hogy a hűtlen kezelés gyanújával meghallgatott és most őrizetbe vett egykori és mostani munkavállalók az NKTK és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában állnak vagy álltak. A 24.hu információi szerint Bús Balázst, Óbuda egykori fideszes képviselőjét is őrizetbe vették, majd gyanúsítottként kihallgatták. A politikus azután mondott le alelnöki posztjáról az NKA-ban, hogy kitört a botrány. A lap azt írja, hűtlen kezelés miatt kezdeményezték letartóztatását, védője szerint részletes vallomást tett. (Borítókép: Bús Balázs 2022. február 18-án. Fotó: Papajcsik Péter / Index)
Eredeti cikk megtekintése →