← Vissza

news.bsdnet.hu

Megszólalt Tarr Zoltán: hat embert őrizetbe vettek a 17 milliárdos NKA-támogatások ügyében

Portfolio 2026-06-23 16:59
"Halad előre a Hankó-botrány felderítése, a NAV ma hat érintettet vett őrizetbe a 17 milliárd forintot meghaladó támogatások ügyében " - közölte közösségi oldalán Tarr Zoltán. A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter azt írja: a nyomozók munkája és a korábbi, politikai lojalitásból kiosztott közpénzek átvilágítása elengedhetetlen, mert csak így lehet átláthatóan átalakítani, szakmai alapon működővé tenni a kulturális támogatási rendszert kiépítését. Tarr azt is közölte: a hűtlen kezelés gyanújával meghallgatott és most őrizetbe vett egykori és mostani munkavállalók az NKTK és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában állnak vagy álltak. A NAV közleménye áttörésről ír: a NAV nyomozói kutatásokat és lefoglalásokat hajtottak végre a Kulturális és Innovációs Minisztériumban, a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél (NKTK), valamint magánszemélyeknél. Az elmúlt időszakban a tényállás teljes körű tisztázása érdekében a NAV jelentős számú tanút hallgatott ki, továbbá elemezte, értékelte a lefoglalt nagy mennyiségű elektronikus adatot. Jelentős előrelépés, hogy június 23-án bűncselekmény elkövetésének gyanúja miatt hat főt állítottak elő. Az elkövetők korábban az NKTK és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában álltak – és néhányan közülük még most is alkalmazásban állnak. A rendelkezésre álló bizonyítékok alapján az eljárás alá vont személyeket több mint 17 milliárd forintot meghaladó vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt hallgatták ki. A NAV nyomozói mind a hat személyt őrizetbe vették, és az illetékes ügyészségnél kezdeményezték letartóztatásukat. Címlapkép forrása: MTI Fotó/Hegedüs Róbert
Eredeti cikk megtekintése →