← Vissza

news.bsdnet.hu

Miniszterelnökség szerint kiemelkedő az érdeklődés a KEHI elnöki pályázatára

Index 2026-06-23 17:08
Kiemelkedő az érdeklődés a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (KEHI) elnöki pályázatára, mindössze két hét alatt 78-an nyújtottak be jelentkezést a posztra – tudatta az MTI-hez eljuttatott közleményében a Miniszterelnökség kedden. Magyar Péter miniszterelnök  június 9-én mentette fel a KEHI elnöki tisztsége alól Gaál Szabolcs Barnát. Mint írták, a jelentkezők magas száma egyértelmű visszaigazolása annak, hogy jelentős szakmai érdeklődés és elkötelezettség mutatkozik a közpénzek védelme, a közvagyon ellenőrzése és a korrupció elleni határozott fellépés megerősítése iránt. a Miniszterelnökség most először döntött úgy, hogy nyílt pályázati eljárásban választja ki a KEHI vezetőjét. A beérkezett pályázatok alapján erős és sokszínű szakmai mezőny alakult ki: a jelentkezők között jogi, közgazdasági, pénzügyi, ellenőrzési, közbeszerzési, számvevőszéki, közigazgatási és vezetői tapasztalattal rendelkező szakemberek is vannak. A cél az, hogy a KEHI élére hiteles, felkészült és tekintélyes vezető kerüljön, aki képes megerősíteni a hivatal szerepét a közpénzek és a közvagyon védelmében, valamint határozottan és eredményesen fellépni a visszaélésekkel szemben – hangsúlyozta a Miniszterelnökség. A pályázatokat öttagú szakmai bírálóbizottság értékeli. A bizottság munkájában Kármán András pénzügyminiszter, Görög Márta igazságügyi miniszter, Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter, Pósfai Gábor belügyminiszter és Ruff Bálint, a Miniszterelnökséget vezető miniszter vesz részt. A bizottság a pályázók szakmai alkalmassága alapján tesz javaslatot a legalkalmasabb jelöltre. A kinevezésről a miniszterelnök dönt. (Borítókép: Ruff Bálint miniszterelnökséget vezető miniszter 2026. május 12-én. Fotó: Tövissi Bence / Index)
Eredeti cikk megtekintése →