← Vissza

news.bsdnet.hu

Átvágták a Telekom internetkábelét az M1-es autópálya építkezésén

HVG 2026-06-23 17:24
Átvágták a Telekom internetkábelét az M1-es autópálya felújítása közben kedd reggel – írja a 444.hu . A sztrádakoncessziós társaság, az MKIF közlése szerint egy dróthálós kerítés bontása miatt sérült meg az internetvezeték. Jelenlegi információink szerint és a közműnyilvántartás alapján az említett szakaszon végig földkábelként van jelölve a meglévő Telekom-hálózat. Az érintett részen a bontandó kerítést benőtte a növényzet. A jelenleg zajló munkavégzés jellegéből adódóan a földkábel sérülést nem szenvedhetett volna – írták, megjegyezve, hogy az ügyet vizsgálják, és minden érintettől bocsánatot kérnek. A 444.hu megkeresésére a Telekom közölte: Tatabánya térségében vágták el az optikai kábelt, amely a mobil- és a vezetékes szolgáltatásaikban is kiesést okozott. Hozzátették: a javítási munkálatok folyamatosan haladnak, és előfizetőik egy részének már újra elérhető a szolgáltatás. Nyitóképünk illusztráció. Fotó: HVG / Reviczky Zsolt
Eredeti cikk megtekintése →