← Vissza

news.bsdnet.hu

Őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki Bús Balázst

Mandiner 2026-06-23 17:19
A 24.hu arról ír , őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki Bús Balázst. Óbuda korábbi fideszes polgármestere posztjáról azt követően távozott, hogy a választások előtt botrány robbant ki az NKA-nál. Az ügy ismerői szerint bizonyos, volt kormánypárti, fideszes körökhöz jutott mintegy 17 milliárd forint értékű kulturális támogatás. Hűtlen kezelés gyanújával kezdeményezték Bús Balázs letartóztatását, védője szerint pedig részletes vallomást tett. A NAV tájékoztatása alapján összesen hat személyt állítottak elő az ügyben. A gyanú szerint érintett személyek korábban a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelőnél és a Kulturális és Innovációs Minisztériumban dolgoztak, közülük pedig néhányan jelenleg is az intézmények alkalmazásában állnak.
Eredeti cikk megtekintése →