← Vissza

news.bsdnet.hu

A NAV hat embert vett őrizetbe az NKA botrányos pénzosztása miatt – köztük egy volt fideszes polgármestert

Magyar Hang 2026-06-23 17:23
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben! Cikkünk frissül Új információkat közölt a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) nagy felháborodást kiváltó, választás előtti pénzosztás kapcsán Tarr Zoltán. A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter azt írta : „Halad előre a Hankó-botrány felderítése, a NAV kedden hat érintettet vett őrizetbe a 17 milliárd forintot meghaladó támogatások ügyében. A nyomozók munkája és a korábbi, politikai lojalitásból kiosztott közpénzek átvilágítása elengedhetetlen, mert csak így lehet átláthatóan átalakítani, szakmai alapon működővé tenni a kulturális támogatási rendszert kiépítését. A hűtlen kezelés gyanújával meghallgatott és most őrizetbe vett egykori és mostani munkavállalók a Nemzeti Kulturális Támogatáskezelő (NKTK) és a Kulturális és Innovációs Minisztérium alkalmazásában állnak vagy álltak”. A 24.hu úgy tudja: az ügyben őrizetbe vették és gyanúsítottként hallgatták ki Bús Balázst, Óbuda volt fideszes polgármesterét, aki az elmúlt években a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke volt.
Eredeti cikk megtekintése →