Nagy Ervin az NKA-botrányról: hat embert vitt el a NAV, köztük egy ismert politikust is
Kiskegyed
2026-06-23 18:27
Nagy Ervin kedden a közösségi oldalán kürtölte világgá, hogy a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) nyomozói hat személyt vettek őrizetbe az üggyel összefüggésben.
Az ügy hátterében egy olyan szerteágazó, gyanús pénzügyi mechanizmus áll, amely az NKA-n keresztül érkező támogatások elosztását és felhasználását érinti. A hatóságok az elmúlt időszakban fokozottan vizsgálták azokat a pályázati és kifizetési folyamatokat, amelyek kapcsán felmerült a gyanú, hogy egyes politikai és gazdasági körök visszaélhettek a közpénzekkel.
A botrány ma érte el eddigi csúcspontját:
a nyomozók házkutatást tartottak és őrizetbe vették Bús Balázst, Óbuda korábbi fideszes polgármesterét is.
A politikus előállítása és kecskeméti kihallgatása komoly hullámokat vetett a fővárosi közéletben.
Nagy Ervin, aki kezdettől fogva élesen kritizálta az NKA körüli folyamatokat és a kulturális szférát érintő döntéshozatali mechanizmusokat, Facebook-oldalán rövid, de annál súlyosabb üzenetben reagált a történtekre:
„A Hankó-botrány 6 érintettjét vette ma őrizetbe a NAV!”
– írta a TISZA országgyűlési képviselője és kultúráért felelős államtitkára.
Nagy Ervin bejegyzése azért is bír nagy jelentőséggel, mert a színész az elmúlt időszakban számos alkalommal emelt szót a kulturális szféra átláthatóságáért, a mostani hatósági akciót pedig az általa régóta hangoztatott kritikák beigazolódásaként értékeli. Bár a hatóságok az őrizetbe vett személyek kilétét és a nyomozás pontos részleteit egyelőre bizalmasan kezelik, a hat érintett letartóztatása jelzi: az ügy messzire gyűrűzött, és a nyomozás immár a politikai és döntéshozói körök legfelsőbb szintjeit is elérte.