Vízkorlátozás lépett életbe, kevesebb medence üzemel a Kehida Termálban
Termál Online
2026-06-23 18:25
Zala megye egyes részein súlyos vízhiány alakult ki, emiatt a gazdálkodó szervezeteknek is spórolniuk kell a közműhálózati vízzel.
Ez érinti a Kehida Termált is, de a medencéik döntő többsége továbbra is üzemel. A Zalaszentgróti Termálfürdőben viszont nincs szükség korlátozásra.
Az elmúlt napokban Zala megye egyes részein kritikus helyzet alakult ki a vezetékes vízszolgáltatás terén. A Zalavíz Zrt. tájékoztatása szerint a tartalékok elfogytak, a rendszer nem képes maradéktalanul pótolni a megnövekedett vízfelhasználást.
A zalaszentgróti és a kehidakustányi víztárolók kiürültek, így a térségben szakaszos vízhiányra és nyomáscsökkenésre kell készülni. Emiatt II. fokú vízkorlátozást vezettek be több településen. A korlátozás ideje alatt a lakosság számára tilos a tömlős locsolás és az autómosás a települések egész területén. A gazdálkodó szervezeteket pedig arra kérik, hogy napi fogyasztásukat 20 százalékkal mérsékeljék.
A térségben működő fürdők közül ez a kehidakustányi Kehida Termált érinti. A mai bejelentésük szerint mostantól néhány medencéjük nem üzemel a vízkorlátozás miatt. A vendégek türelmét és megértését kérik.
A termálfürdő honlapján megtekinthető, hogy mely medencék állnak a vendégek rendelkezésére. Ez alapján azért jelenleg nem vészes a helyzet, holnaptól ugyanis a kültéri medencék közül csak a gyermekpancsoló, a kisebbik gyógyvizes ülőmedence és a fedett gyógyvizes ülőmedence nem üzemel. A többi szabadtéri medencét ez nem érinti, tehát használható a nagy gyógyvizes ülőmedence, az élménymedence, mindkét úszómedence és a hullámmedence. Beltéren egyedül a súlyfürdős sarok termálmedence lesz lezárva. (Miért lehet, hogy gyógymedencéket zárnak le? A magyarázat az, hogy ezeknek a hőfokát sok helyen hidegebb közműhálózati vízzel állítják be.)
Baracskai József, Zalaszentgrót polgármestere arról írt Facebook-oldalán, hogy a Zalaszentgróti Termálfürdőt a korlátozások nem érintik, ott ugyanis nem használnak vezetékes vizet. Sőt, azok a zalaszentgróti lakosok, akik olyan utcában élnek, ahol már nincs vízellátás, lakcímkártyájuk felmutatásával térítésmentesen vehetik igénybe a termálfürdő szolgáltatásait.