← Vissza

news.bsdnet.hu

Bondár feladta

Magyar Hírlap 2026-06-23 21:58
Bondár Anna a második szett közepén feladta a mérkőzést, így Udvardy Panna jutott tovább a magyar csatából az Eastbourne-ben zajló, 283 ezer dollár (87 millió forint) összdíjazású füves pályás női tenisztorna első fordulójában. Bondár Anna a második szett közepén feladta a mérkőzést, így Udvardy Panna jutott tovább a magyar csatából az Eastbourne-ben zajló, 283 ezer dollár (87 millió forint) összdíjazású füves pályás női tenisztorna első fordulójában. A WTA Touron ritkán látható párharcra került sor a dél-angliai üdülővárosban, mivel két magyar csapott össze az eastbourne-i gyepen, ráadásul a világranglistás helyezésük alapján a női mezőny két legjobb magyarja. Jelenleg mindössze négy pozíció választja el őket egymástól, a 27 éves Udvardy a 71., míg a két esztendővel idősebb Bondár a 75. a rangsorban. A Billie Jean King Kupa-válogatott oszlopos tagjai számtalan közös edzés mellett eddig mindössze kétszer találkoztak hivatalos WTA-meccsen: 2021-ben Hágában Udvardy, 2022-ben – szintén salakon – Palermóban pedig Bondár bizonyult jobbnak. A harmadik csatájuk szoros küzdelmet hozott, az első szettben mindkét játékos hozta az adogatójátékait, a rövidítésben pedig Udvardy volt a jobb. A folytatásban sem láthatott egyetlen bréket sem a közönség, aztán Udvardy 3:2-es vezetésénél Bondár jelezte, hogy nem tudja folytatni a meccset, így 1 óra 22 perc játék után előbbi teniszező készülhet a nyolcaddöntőre. A 16 között a harmadik helyen kiemelt lett Jelena Ostapenko (35.) vár Udvardyra. Eredmény, egyes, 1. forduló (a 16 közé jutásért): ---------------------------------------------------- Udvardy Panna-Bondár Anna 7:6 (7-4), 3:2-nél Bondár feladta később, páros, nyolcaddöntő: Asia Muhammad, Stollár Fanny (amerikai, magyar, 4.)-Freya Christie, Eden Silva (brit) 16.00 körül
Eredeti cikk megtekintése →