← Vissza

news.bsdnet.hu

Hajóról árulja a házi készítésű fagylaltot egy család Long Islanden

Liner 2026-06-23 21:33
Egy amerikai család motorcsónakkal szállítja a kézműves fagylaltot a Long Island-i partok mentén pihenő strandolóknak és hajósoknak. Egy New York-i család egészen különleges módon hűsíti a Long Island déli partjainál pihenőket, ugyanis saját készítésű fagylaltjaikat közvetlenül egy motorcsónakból értékesítik. A vállalkozást vezető Caitlin Mann szerint minden helyi alig várja a nyarat, így kézenfekvőnek tűnt, hogy a kedvenc édességüket kivigyék a vízre is. A pszichológia szakon végzett lány a hétvégéit a család bő hatméteres hajóján tölti gombócolással, miközben édesapja, Eric kormányozza a járművet. A csónak tetején hatalmas számokkal tüntették fel a telefonszámukat, így a vevők könnyen le tudják adni a rendeléseiket. Az Amityville és Massapequa környéki csatornákban, illetve öblökben hajózó vagy a vízparti házakban lakó emberek integetéssel vagy telefonon is jelezhetik a vásárlási szándékukat. „Egyáltalán nem megszokott dolog, hogy egy fagyis kocsi jelenjen meg a hátsó kertünkben” – mesélte Sue Sklarsky, miközben a család népszerű házi meggyes-vaníliás fagylaltját fogyasztotta a csatornaparti gyepén. A Mann család általában ötféle, folyamatosan változó ízt kínál a vevőknek, amelyek közül egy kis adag 8 dollárba, a nagy pedig 13 dollárba kerül. A múlt héten a csokoládé és a mentás csoki mellett a meggyes-vanília, a kekszes tészta, valamint a legnépszerűbb kekszes-tejszínes íz szerepelt a kínálatukban. A Massapequa-öbölben horgonyzó Mike Iacono első alkalommal vásárolt tőlük, amikor a család kikötött a hajója mellett a tranzakció idejére. A férfi szerint ez a legjobb fagylalt, amit valaha a vízen evett, miközben azt is megjegyezte, hogy minden nap szüksége lenne erre a lehetőségre, amikor kihajózik. A New York Post szerint a család motorcsónakjában egy mélyhűtő kapott helyet, amely harminc gallon fagylalt tárolására alkalmas. Egy-egy sikeresebb út során körülbelül 20 megállót iktatnak be, a hűtő pedig teljesen üresen tér vissza a család massapequai kikötőjébe. A helyiek szerint ők az elsők a környéken, akik valódi, nem előrecsomagolt pálcikás jégkrémet árulnak a vízen. „Már örökkévalóság óta vártuk, hogy valakinek eszébe jusson ez az ötlet” – nyilatkozta Cristina Pizzichillo, miközben kislánya, Silvia éppen a csokoládéfagyit ette. Az anyuka elmondása alapján mindketten teljesen elégedettek a minőséggel. A vízi fagyizó időközben akkora sikert aratott, hogy a hajót már születésnapokra, elsőáldozásokra és ballagásokra is kibérlik. Előfordul, hogy a szülők csak úgy üzennek Ericnek, hogy ugorjon be hozzájuk, ha a gyerekek éppen medencés bulit tartanak a barátaikkal. „Már most tízszer népszerűbbek vagyunk, mint amikor tavaly nyáron elkezdtük a munkát” – magyarázta Caitlin Mann, utalva a 2025-ös indulásra. Hozzátette, hogy sokan nem is tudják, hogy van egy hagyományos fagyizójuk a szárazföldön, csak a vízről ismerik őket. A család különleges receptjei több generációra nyúlnak vissza, egészen Eric nagyapjáig, aki két pékséget üzemeltetett Queensben, ahol a törzsvásárlóknak a menün kívül is kínált fagylaltot. Az archívumukban még mindig megvannak a régi receptúrák abból az időszakból. Eric 2025-ben hagyta ott a biztos megélhetést nyújtó elektromos építőipari állását, hogy megnyissa az üzletet. „Saját márkát szerettem volna, a fagylaltkészítés volt az elhivatottságunk” – fogalmazott a családfő. Eric jelenleg Caitlin nevű lányával, valamint másik két lányával, Amandával és Cassidyvel, illetve feleségével, Lindával közösen vezeti a boltot. A legszórakoztatóbb feladatot, vagyis a vízi kiszállítást általában Eric és Caitlin végzi, miközben a család többi tagja, köztük a nagyszülők, Ed és Charlene a fagylaltot készítik, valamint a szárazföldi üzletet viszik. Caitlin nevetve mesélte, hogy az üzlet megnyitása óta egyetlen olyan családi beszélgetésük sem volt a közös étkezéseknél, amelyben ne került volna szóba a fagylalt. „Már a bolt megnyitása előtt is szoros volt a kapcsolatunk, de ez a közös munka még közelebb hozott minket egymáshoz, amiért nagyon hálásak vagyunk” – mondta a lány.
Eredeti cikk megtekintése →