← Vissza

news.bsdnet.hu

Meghibásodott és leállt a klíma a győri kórház egyik épületblokkjában

HVG 2026-06-24 04:35
Leállt a klíma a győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórházban a C3-as épületblokkban műszaki meghibásodás miatt – jelezte kedden az intézmény a Facebookon . Ahogyan a Telex írta, ezen a részen található az onkológia egy része, a kardiológia, a belgyógyászat és a gyermekintenzív osztály. A szárny ötemeletes, 2013-ban adták át. A kórház szerint azonnal észlelték a problémát, amit jeleztek a fenntartó és a műszaki szervezetek felé. A hibafeltárást elvégezték és a javításhoz szükséges alkatrészek is megérkeztek már, a javítás folyamatban van, szerdára már lehetséges, hogy meg tudják javítani. Közölték, hogy a javítás idejére átmeneti műszaki intézkedéseket vezettek be, hogy javítsák a belső hőmérsékletet és biztosítsák a légcserét, valamint vizet osztottak a betegeknek és hozzátartozóiknak. Hétfőn a budapesti Országos Onkológiai Intézetben is elromlott a klíma, ott a műtéteket is át kellett szervezni. Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter hétfőn késő este reagált a hírre, azt írta: „Holnap reggel repülővel érkeznek a speciális alkatrészek (4 db nyomástávadó), ha minden jól alakul, akkor holnap elkezdődik a beépítése is és reméljük megoldódik a műszaki akadály”. https://hvg.hu/itthon/20260623_a-klima-meghibasodasa-miatt-at-kellett-szervezni-a-muteteket-az-orszagos-onkologiai-intezetben Nyitókép: Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház / Facebook
Eredeti cikk megtekintése →