← Vissza

news.bsdnet.hu

Hétköznapi horror Kelenföldön: bűn és mocsok árasztotta el az újbudai pályaudvart

Magyar Hang 2026-06-24 05:00
Állítsa be, hogy a Magyar Hang cikkeit mindig az elsők között lássa a Google keresőben! Mutogatnak, fenyegetnek, szétverik az éttermet – ijesztő fi gurák szállták meg Újbuda nyolcas körzetét. A helyiek a polgármestert bírálják, László Imre szerint azonban a kerület elment a falig a helyzet kezelésében. Gatya állapot – hirdeti a graffiti a Kelenföldi pályaudvar gyalogos-aluljárója feletti, gizgazos placcon. Az üzenet tárgyilagosnak hat, tekintve környezetét: míg a teret magukba roskadó vagy lármázó hajléktalanok, zugárusok és átutazók népesítik be, pár méterrel feljebb lépni is alig lehet az ürülékkupacoktól. A közvécéként használt bozótosban egy kidobott hűtő roncsaiba botlunk, pár méterrel arrébb fiatal férfi alszik a magas fűben. És ez még békés, bár szagos életkép Kelenföld és a közeli Bikás park délutáni-esti óráihoz képest.„Ami este itt van, az a pokol: jönnek a drogosok, piások a térre, meg a lejmoló hajléktalanok, alig tudom őket elzavarni a pulttól” – mondja egy pályaudvari büfés. Szerinte főként az agresszíven kéregető fiatalabbakkal van baj, de hozzáteszi, „a románokat” sem bírja, amiért a járókelőkre tukmálják a kézből árult fülhallgatót, parfümöt. Elítélően nyilatkozik az állapotokról József is, aki feleségével pihen a tér egyik padján. Ők is hajléktalanok, de sátorban alszanak, távol a tér zajától. „Mi nem iszunk, dolgozunk, amikor csak lehet, hogy kivehessünk egy albérletet” – mondja. Láthatóan büszke arra, hogy nem keveredik balhékba, ám a többiekről ez szerinte nem mondható el: rendszeresek a bunyók, botrányos jelenetek, az érkezésünk előtti órákban egy hajléktalan nő mindenki szeme láttára vetkőzött le. Gyakoriak a lopások, lehúzások is – utóbbiakat József az Iváncsáról vonattal ingázó társaságok számlájára írja, akik a téren szerzik meg a napi betevőt. „Jegyre kunyerálnak vagy vonatjegyet kérnek, azt meg eladják. De a gyerekektől is elveszik a pénzt, ha meglátják a kezükben” – mesélt a látottakról. • Mit mondanak a környéken dolgozók és élők, mi aggasztja őket a legjobban? • Miért bírálják a helyiek László Imre polgármestert, és hogyan reagál a politikus a kialakult helyzetre? • Milyen eredményeket hozott a rendőrség és a kerületi közterület-felügyelet hetek óta tartó járőrözése? A teljes cikket elolvashatja Plusz előfizetésünkkel, vagy a Magyar Hang hetilap 2026. június 25-ig kapható 2026/25. számában . Országjáró riportok, interjúk, elemzések, véleménycikkek, reklámmentes olvasás – ezeket kínálja a Magyar Hang Plusz! Már előfizető vagyok, bejelentkezem!
Eredeti cikk megtekintése →