Újabb döbbenetes részletek a budapesti „kannibál” ügyében: még vizsgálják, kié lehetett a megtalált szív
Kiskegyed
2026-06-24 05:15
A férfi lakásán tartott kutatás során a nyomozók preparált emberi arcot, arcbőrt, bőröndben tárolt csontokat, egy komplett alsó lábszárat, agyat, kézfejet, valamint koponyákat foglaltak le. A leletek között volt egy befőttesüvegbe rejtett szív is, amelynek eredete egyelőre ismeretlen.
A hatóságok által lefoglalt maradványokat igazságügyi szakértők vizsgálják,
a legnagyobb kérdés pedig jelenleg az, hogy a befőttesüvegben talált szerv emberi vagy állati eredetű-e.
Zsolt kihallgatása során azonban olyan vallomást tett, amely minden korábbi gyanút felülmúl: a férfi beismerte, hogy vonzódik az emberi testrészekhez, amelyekből elmondása szerint korábban már többször is fogyasztott.
A Blikk információi szerint a férfi egészen pontosan szívet evett nyersen, amelyet egy vidéki klinikáról szerzett be.
A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Életvédelmi Osztályának nyomozása során kiderült, hogy a 30 éves, budapesti kórházban beteghordozóként dolgozó férfi rajong az anatómiáért és a patológiáért, szabadidejében pedig előszeretettel boncolt állatokat.
A gyanú szerint a férfi nemcsak a munkahelyén keresztül jutott hozzá az emberi maradványokhoz, hanem Szlovákiában, illetve Magyarországon is, ahol a gyanú szerint „elhagyatott temetőkben ásott ki holttesteket”.
A férfi bizarr szenvedélyéről nem titkolózott: közvetlen környezetének – családtagjainak és barátainak is beszélt –, valamint fotókat is készített gyűjteményéről.
A rendőrség lefoglalta informatikai eszközeit, az ügyben pedig emberi test tiltott felhasználásának gyanújával indult büntetőeljárás. Bár a gyanúsított jelenleg bűnügyi felügyelet alatt áll, a szakértői vizsgálatok még hónapokig zajlanak, hogy pontosan kiderüljön: kik nyughelyét bolygatta meg a férfi, és kik maradványait rejtette a „gyűjteménye”.