← Vissza

news.bsdnet.hu

Most ülsz le! Elárulta mennyi, szégyen, hogy ennyi Takáts Tamás nyugdíja

Kiskegyed 2026-06-24 05:11
A Karthago és a Takáts Tamás Blues Band legendás énekese a napokban ünnepelte a 69. születésnapját. Bár Takáts Tamás irigylésre méltó energiával és hatalmas adag humorral vág neki a következő évtizedeknek, a háttérben egy méltatlan anyagi valóság húzódik: a zenész elképesztően kevés nyugdíjat kap. A jeles napot az énekes stílusosan ott töltötte, ahol a legjobban érzi magát: a közönség előtt, a reflektorfényben. A Takáts Tamás Blues Banddel játszottunk a Fezen en, én így ünnepeltem – mesélte nevetve az énekes, aki úgy gondolja, ez az utolsó év, amikor még jogosan gondolhatja magáról, hogy nem öregedett meg. Az idő múlása egyáltalán nem keseríti el, sőt, sajátos elmélete van a koráról: – Bevallom, nagy örvendezéssel kezelem, hogy ez még csak 69, hiszen azt jelenti, hogy még egy évig fiatal vagyok. A hetven az már időskor, és mivel a 60 az élete fele, hiszen 120 évig élünk, igazán még csak éppen a félúton vagyok. Bár a hangulat optimista, a megélhetési kérdések már kevésbé vidámak. A rendszerváltás előtt a művészek hivatalos ügyeit az Országos Rendezőiroda (ORI) intézte, ám a szervezet hanyag és felelőtlen működése miatt a zenészek után nem fizették be a megfelelő járulékokat. Takáts Tamás sokáig küzdött az igazáért a nyugdíjfolyósítónál, ám végül feladta a reménytelen harcot. – Most már kapom rendszeresen a 65 ezer forintos nyugdíjam. Ennyit lehet kapni, köszönhetően az ORI-nak, amely nem fizette be a járulékainkat. Sajnos, a korosztályunkban a zenészek így jártak. Kicsit segít a Máté Péter-díj utáni járadék, de hát... – sóhajtott az énekes. A cikk a Blikken folytatódik>>>
Eredeti cikk megtekintése →