← Vissza

news.bsdnet.hu

Kiéleződött a konfliktus Hegyvidéken, több hónapnyi vita után megválna momentumos alpolgármesterétől Kovács Gergely

Index 2026-06-24 05:37
„Kovács Gergely hónapok óta tartó zsarolásának, fenyegetésének és az ellehetetlenítésemnek újabb fejezetéhez érkeztünk. Ma reggel a polgármester jelezte felém, hogy beterjeszti az alpolgármesteri pozícióm visszavonását” – írta keddi Facebook-bejegyzésben  Vadász Gábor , Hegyvidék momentumos alpolgármestere. Vadász Gábor szerint a polgármester azért akarja eltávolítani az alpolgármesteri székből, mert nem hajlandó biankó szavazatot adni a kerület vagyonát érintő döntésekhez. Nem fogok koncepció, megalapozott műszaki és pénzügyi adatok nélkül dönteni arról, hogy az önkormányzati lakásállomány mely részeit újítsuk fel, és melyeket értékesítsük. (…) Szakmailag tarthatatlan azt állítani, hogy felújításról lehet felelősen dönteni érdemi adatok nélkül, miközben ugyanezek az adatok csak az értékesítéshez lennének szükségesek – írta. A hegyvidéki momentumos politikus szerint Kovács Gergely az akadályoztatásának mutatja be, hogy „a képviselői szavazatát nem adja oda feltétel nélkül” az általa átvinni kívánt ügyekhez a közgyűlésben, és ezért a „hatáskörei és fizetése elvételével akarja büntetni”. Veszélybe került a XII. kerületi üres bérlakások idei felújítása, miután Kovács Gergely polgármester szerint a helyi Momentum időhúzó taktikával akadályozza a folyamatot . A Hegyvidék vezetője a közösségi oldalán bírálta Vadász Gábor alpolgármestert és Novák István képviselőt, amiért bürokratikus kifogásokkal hátráltatják a rászorulóknak szánt szociális lakásprogramra elkülönített 300 millió forint felhasználását. Az alpolgármester szerint a Kutyapárt elnöke szándékosan vezeti félre a hegyvidékieket. Májusban Kovács Gergely, a XII. kerület polgármestere és momentumos alpolgármestere, Vadász Gábor a közösségi médiában állt bele a szájkaratéba . Utóbbi szerint a Magyar Kétfarkú Kutya Párt (MKKP) alapító társelnöke nem először ábrázolta magát áldozatként a nyilvánosságban, amire hamar megjött a válasz. A kerület vezetője akkor azt kifogásolta, hogy Kovács Gergely, a XII. kerület polgármestere és momentumos alpolgármestere, Vadász Gábor a közösségi médiában állt bele a szájkaratéba. Utóbbi szerint az MKKP alapító társelnöke nem először ábrázolta magát áldozatként a nyilvánosságban, amire hamar megjött a válasz. Kovács Gergely május elején elveszítette egyik legfontosabb szövetségesét : Hegyvidék másik polgármestere, Kocsik Tekla lemondott tisztségéről, döntését írásban közölte a polgármesterrel.
Eredeti cikk megtekintése →