Órákra leállt a teljes németországi vonatközlekedés
Blikk
2026-06-24 05:45
A német vasúttársaság szerdára virradóra, éjfél után országos szinten leállította a vonatközlekedést, miután súlyos technikai probléma lépett fel a GSMR informatikai rendszerben. A meghibásodás miatt minden vonat az állomásokon maradt, és a távolsági, valamint az elővárosi járatok is leálltak. Utasok tömegei rekedtek a vonatokon és az állomásokon, miközben a szakemberek intenzíven dolgoztak a hiba elhárításán.
Orbán Márton
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
A GSMR rendszer, amely a vonatok és a vezérlőközpontok közötti kommunikációt biztosítja, alapvető fontosságú a vasúti közlekedés biztonságos működéséhez. A rendszer meghibásodása miatt a vonatoknak biztonsági okokból meg kellett állniuk, vagy a legközelebbi állomásra kellett behajtaniuk.
A Deutsche Bahn közleményében elnézést kért az utasoktól, és közölte, hogy a zavar okát már azonosították. Az utasok számára taxibérleteket, szállodai utalványokat és pótvonatokat biztosítanak, hogy enyhítsék a kellemetlenségeket - közölte a közszolgálati Tagesschau .
A biztonsági hatóságok jelenleg nem feltételeznek szabotázst a meghibásodás hátterében. Az rbb információi szerint valószínűbb, hogy a Deutsche Bahn által végrehajtott hibás frissítés okozta a problémát.
A helyzet Münchenben is feszült volt, ahol az emberek hosszú sorokban várakoztak a DB információs pultjainál, hogy tájékoztatást kapjanak a további lépésekről. A vállalat technikusai „teljes gőzzel” dolgoztak a hiba kijavításán, hogy helyreálljon a közlekedés.
Ugyan nem országos szinten, de hétfőn itthon is többfelé megbénult a vasúti közlekedés . A reggeli órákban Biatorbágy és Herceghalom között felsővezeték-szakadás okozott fennakadásokat, kimaradó járatokat és késéseket, délelőtt pedig a dél-balatoni vonalon is probléma ütötte fel a fejét, ott ugyanis Balatonlelle felső és Balatonboglár között váltóhiba miatt álltak le átmenetileg a vonatok.
vasút