← Vissza

news.bsdnet.hu

Meghibásodott a klíma a győri kórház egyik szárnyában, vízosztással segítenek a betegeknek

Index 2026-06-24 05:50
„Ezúton tájékoztatjuk Önöket, hogy intézményünk C3 épületblokkjának hűtési rendszerében műszaki meghibásodás történt” – írta Facebook-oldalán kedden a győri Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház. Ebben az ötemeletes blokkban található az onkológia egy része, a kardiológia, a belgyógyászat és a gyermekintenzív osztály is, 2013-ban adták át. A problémát intézményünk azonnal jelezte az illetékes fenntartói és műszaki szervezetek felé, a szükséges engedélyek rendelkezésre állnak, a szakszerviz pedig a hibafeltárást rövid időn belül elvégezte – közölte a kórház, hozzátéve, hogy a javításhoz szükséges alkatrészek megérkeztek, zajlik a helyszíni javítás. Mint írták, bíznak abban, hogy szerdán sikerül helyreállítani a hűtési rendszert . A meghibásodás ideje alatt a munkatársak igyekeznek a legelviselhetőbb körülményeket biztosítani a betegeknek, hozzátartozóknak és az ott dolgozóknak is, többek között ivóvíz osztásával. „Szeretnénk hangsúlyozni, hogy intézményünk számára a betegellátás biztonsága és folyamatossága az elsődleges. Minden rendelkezésünkre álló eszközzel azon dolgozunk, hogy a kialakult helyzetet a lehető legrövidebb időn belül megoldjuk, és a kellemetlenségeket a lehető legkisebbre csökkentsük” – hangsúlyozták, az átmeneti időszakban pedig türelmet és megértést kértek. A Telex egy olvasója jelezte a lapnak, hogy kedd délután járt bent a kórházban, ekkor már nagyon meleg volt a szárnyban. Ablakot nem nyithattak, mert azt mondták, hamarosan megjavulnak a klímák. A történtekre Néher András, Győr tiszás országgyűlési képviselője is reagált: elmondása szerint beszélt a kórház műszaki igazgatójával és a minisztériummal is. Reményét fejezte ki abban, hogy a problémát mihamarabb orvosolják. (Borítókép: A Petz Aladár Egyetemi Oktató Kórház Győrben 2023. június 14-én. Fotó: Krizsán Csaba / MTI)
Eredeti cikk megtekintése →