← Vissza

news.bsdnet.hu

Bálint Antónia együtt volt Pachmann Péterrel

Blikk 2026-06-24 05:49
Bálint Antónia és Pachmann Péter egykori szerelme újra reflektorfénybe került, amikor Toncsi énekesnőként debütált a Múzeumok Éjszakáján június 20-án. Kevesen tudják, hogy a volt szépségkirálynőt és a híradóst gyengéd szálak fűzték egymáshoz. Gyüre Bernadett Newsroom újságíró Ezeket látta már? Az esemény különleges mérföldkő volt Antónia életében, aki hosszú évek óta készült erre a pillanatra, és a fellépés előtti izgalmak közepette különösen jól esett neki Pachmann Péter apró, de annál jelentőségteljesebb gesztusa: egy lájk a közösségi oldalán. A két televíziós személyiség az 1990-es évek elején , az A3 csatornánál ismerkedett meg, ahol közösen vezettek reggeli műsort, Kaszás Gézával felváltva. A munkakapcsolat hamar szerelemmé alakult, bár ezt sokáig titokban tartották. „Ahogy Péter beszélt, ahogy dolgozott, az igazán imponált. Nagyon okos fiú volt. És hát, külsőleg is kölcsönösen megtetszettünk egymásnak. Szép és boldog időszakként emlékszem vissza mindenre. Ő mindig nyugodt és magabiztos volt, én szörnyen izgulós. És bár az a harminckét évvel ezelőtti, kezdeti drukk már régen eltűnt, most, hogy megint valami egészen újba kezdek, ismét eljött. És úgy tűnik, ezzel együtt minden 90-es évekbeli emlékem is” – emlékezett vissza Antónia a Best magazinnak , azt is elárulva, hogy Pachmann volt az első műsorvezetőtársa, akitől rengeteget tanult. A kapcsolatuk egy évig tartott, és bár azóta külön utakon járnak, mindketten kellemes nosztalgiával gondolnak vissza erre az időszakra . Antónia az életrajzi könyvében, A királynő meztelen című kötetben név szerint is említette Pachmannt, mint az élete egyik fontos szereplőjét. A mostani fellépés előtti izgalmak Antóniát a múltbéli drukkokra emlékeztették , amikor még kezdő műsorvezetőként állt kamerák elé. „Ő mindig nyugodt és magabiztos volt, én szörnyen izgulós. És bár az a harminckét évvel ezelőtti, kezdeti drukk már régen eltűnt, most, hogy megint valami egészen újba kezdek, ismét eljött” – mondta nevetve. Az énekesi karrier gondolata egy játékos próbálkozásból indult: amikor a Csönd éve című dalt stúdiókörülmények között elénekelte, majd feltöltötte a közösségi oldalaira. A videó többmilliós megtekintést ért el. Ez a siker inspirálta arra, hogy komolyabban foglalkozzon az énekléssel. Azóta rendszeresen jár énektanárhoz, saját dalokat ír, és feldolgozásokat is készít. A Múzeumok Éjszakáján való fellépése ennek a folyamatnak az első nagy állomása volt, amelyre lelkesen és alaposan készült. Pachmann Péter, aki szintén kipróbálta magát a zenei világban , talán nem is sejti, hogy egyetlen lájkjával milyen sokat jelentett Antóniának. A zenei múltja figyelemre méltó: énekelt, zenekarok frontembere volt, és 2016-ban Péter Szabó Szilvia partnereként megnyerte A Nagy Duett című műsor negyedik évadát. Saját rockzenei projektjei is sikeresek voltak, és a fia is örökölte a zene szeretetét. Antónia szívesen hallaná Pachmann véleményét az énekléséről, s nemcsak a közös múltjuk miatt, hanem azért is, mert a férfi zenei tapasztalatai különösen értékesek számára. Pachmann Péter is zenélt / Fotó: archív A Múzeumok Éjszakáján való fellépés Antónia számára nemcsak egy álom megvalósulását jelentette, hanem egy új korszak kezdetét is. Bár a múlt emlékei és a jelen izgalmai összefonódtak, Toncsi eltökélt abban, hogy tovább szője az énekesi álmait. „Nagyon készülök, élvezem ezt az időszakot. És ha ez a fellépés jól sikerül, elképzelhető, hogy tovább szövöm majd az énekesi álmomat” – mondta még a nagy nap előtt. Bálint Antónia
Eredeti cikk megtekintése →