← Vissza

news.bsdnet.hu

Tarr Zoltán bejelentette, megkezdi munkáját a közmédiát irányító ideiglenes vezetés

Index 2026-06-24 06:12
„A közmédia átalakításának folyamatába bárki bekapcsolódhat, amint az átmeneti vezetés átveszi az irányítást, megindítják a társadalmi párbeszédet” – mondta Tarr Zoltán kedd este Facebook-videójában. A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter felidézte, hogy kedden az Országgyűlés meghatározó többséggel elfogadta a médiatörvény módosítását , és amint a köztársasági elnök aláírja a jogszabályt, megkezdődhet a közmédia átalakítása. A közmédia átalakításának folyamatába bárki be fog tudni majd kapcsolódni, hiszen abban a pillanatban, amikor le tudjuk váltani a jelenlegi vezetőket, egy átmeneti vezetés veszi át az irányítást, akik meg fogják indítani azt a társadalmi párbeszédet, amelynek során minden szakmai szervezetet, érdeklődőket be fogunk vonni abba a beszélgetésbe, amelynek célja annak közös elhatározása, megállapítása, hogy milyen közmédiát szeretnénk – közölte Tarr. A videóhoz mellékelt posztban a miniszter felidézte, hogy Grósz Judit miniszteri biztos koordinációjával a közmédiát irányító ideiglenes vezetés megkezdi a munkáját. Szakmai és anyagi audit indul, amely „feltárja majd a korábbi közmédia működését”. Úgy fogalmazott: a közmédia a Fidesz-KDNP alatt rengeteg közpénzt használt fel, de a közt nem, csak a politikai hatalmat szolgálta. „Vissza kell ezért adnunk a közmédiát annak, akit megillet: a magyar embereknek” – hangsúlyozta. „Épp ezért tartjuk fontosnak, hogy párbeszédet indítsunk a szakmával és a társadalommal. Mert a közmédia a közé, ezért joga van az embereknek ahhoz, hogy a közmédia jövője az akaratuk szerint alakuljon” – írta Tarr Zoltán. (Borítókép: Tarr Zoltán az Országgyűlés plenáris ülésén 2026. június 15-én. Fotó: Papajcsik Péter / Index)
Eredeti cikk megtekintése →