← Vissza

news.bsdnet.hu

Egyetlen pillanat alatt bénult meg a teljes vasúti hálózat Németországban: minden vonatot megállítottak

Portfolio 2026-06-24 06:24
A Deutsche Bahn (DB) szerint kedd este az ország összes vonatát "műszaki okok miatt megállították az állomásokon". A társaság később honlapján közölte, hogy az incidenst megoldották, és a forgalom újraindult, ugyanakkor figyelmeztette az utasokat, hogy zavarokra számíthatna k. A Deutsche Bahn által üzemeltetett regionális és elővárosi vasúti társaságok szintén közölték, hogy a forgalom fokozatosan újraindul. A zavar a Deutsche Bahn hálózatán a vasúti üzemeltetéshez és kommunikációhoz használt digitális rádiórendszert érintette. Több évtizedes alulfinanszírozás után, amely a vonatok pontosságának romlásához vezetett, Németország hatalmas állami beruházások segítségével igyekszik gyorsan modernizálni elavult vasúti hálózatát. Északon a Metropol nevű magán regionális vasúttársaság vonatai is teljesen leálltak a vasúti rádió "nagyszabású meghibásodása" miatt - derült ki a vállalat honlapjáról. A társaság Hamburg, Bréma és Hannover környékén üzemeltet regionális vonalakat, weboldala szerint naponta több mint 120 ezer utast szállít. Sikerült stabilizálnunk a helyzetet egy vészhelyzeti rendszer segítségével. Most meg kell állapítanunk az okot - nyilatkozta Evelyn Palla, a DB vezérigazgató a Bild újságnak. A vállalat közölte, hogy taxival és szállodai utalványokkal segíti az érintett utasokat. A leállás a Deutsche Bahn által üzemeltetett egyes elővárosi vasúti járatokat is érintette, mint például Berlin teljes S-Bahn-hálózatát. Több város helyi közlekedési vállalatai is jelezték a járatok felfüggesztését vagy késéseit, míg más városi közlekedési rendszerek, köztük a hamburgi metróhálózat, normálisan működtek. A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Getty Images
Eredeti cikk megtekintése →