Döntött a kormány: csökkentik a munkaidőt a hőség miatt Olaszországban
NLC
2026-06-24 06:10
A római kormány a rendkívüli hőség miatt engedélyezte, hogy bizonyos gazdasági és termelési ágazatokban csökkentsék vagy ideiglenesen felfüggesszék a munkavégzést, miközben 15 városban a legmagasabb hőségriasztást lépett életbe kedden – írja az MTI. A munkaidő csökkentése, vagy a munka esetleges felfüggesztése esetén a dolgozóknak biztosított az alapbér.
A kormány a rendkívüli energiafogyasztás következtében kormánybiztos kinevezését jelentette be, akinek a stratégiai tevékenységekhez szükséges energiamennyiség biztosítása lesz a feladata.
Leállás a legveszélyesebb órákban
Olaszország tartományai már június elejétől korlátozzák a munkavégzést a nap legmelegebb óráiban. Az északkeleti Venetóban például 12.30 és délután 16 óra között szüneteltetni kell a munkát az építőiparban, a kőbányákban, a mezőgazdaságban és a kertészetekben. Kivételt a közhasznú munkák jelentenek, valamint a polgári védelem és más mentő tevékenységek.
A Coldiretti termelői szövetség üdvözölte a kormány intézkedését, hangoztatva, hogy a földeken jelenleg közel félmillióan dolgoznak a zöldség- és gyümölcsbetakarításban. A munkaadók feladata betartatni a hőség miatt elrendelt szabályokat.
Vörös riasztás érvényben
Kedden már 15 városra volt érvényes a legmagasabb szintű, vörös riasztás: Ancona, Bologna, Bolzano, Brescia, Firenze, Frosinone, Milánó, Perugia, Pescara, Rieti, Róma, Torinó, Velence, Verona, Viterbo városában. Az egészségügyi minisztérium közölte, hogy a riasztás szerdára is érvénye.
Kiemelt fotó: illusztráció, Getty Images
Olvass még a témában!
Az 5 legszellősebb ruhaanyag, amiben könnyebb elviselni a kánikulát
Kánikulában nem a víz a legjobb ital: egy orvos szerint ezt érdemes inni
Munkahelyi kánikula ebéd: milyen étel bír ki a hőségben hűtés nélkül több órát?
The post Döntött a kormány: csökkentik a munkaidőt a hőség miatt Olaszországban first appeared on nlc.