← Vissza

news.bsdnet.hu

Döntött a kormány: csökkentik a munkaidőt a hőség miatt Olaszországban

NLC 2026-06-24 06:10
A római kormány a rendkívüli hőség miatt engedélyezte, hogy bizonyos gazdasági és termelési ágazatokban csökkentsék vagy ideiglenesen felfüggesszék a munkavégzést, miközben 15 városban a legmagasabb hőségriasztást lépett életbe kedden – írja az MTI. A munkaidő csökkentése, vagy a munka esetleges felfüggesztése esetén a dolgozóknak biztosított az alapbér. A kormány a rendkívüli energiafogyasztás következtében kormánybiztos kinevezését jelentette be, akinek a stratégiai tevékenységekhez szükséges energiamennyiség biztosítása lesz a feladata. Leállás a legveszélyesebb órákban Olaszország tartományai már június elejétől korlátozzák a munkavégzést a nap legmelegebb óráiban. Az északkeleti Venetóban például 12.30 és délután 16 óra között szüneteltetni kell a munkát az építőiparban, a kőbányákban, a mezőgazdaságban és a kertészetekben. Kivételt a közhasznú munkák jelentenek, valamint a polgári védelem és más mentő tevékenységek. A Coldiretti termelői szövetség üdvözölte a kormány intézkedését, hangoztatva, hogy a földeken jelenleg közel félmillióan dolgoznak a zöldség- és gyümölcsbetakarításban. A munkaadók feladata betartatni a hőség miatt elrendelt szabályokat. Vörös riasztás érvényben Kedden már 15 városra volt érvényes a legmagasabb szintű, vörös riasztás: Ancona, Bologna, Bolzano, Brescia, Firenze, Frosinone, Milánó, Perugia, Pescara, Rieti, Róma, Torinó, Velence, Verona, Viterbo városában. Az egészségügyi minisztérium közölte, hogy a riasztás szerdára is érvénye. Kiemelt fotó: illusztráció, Getty Images Olvass még a témában! Az 5 legszellősebb ruhaanyag, amiben könnyebb elviselni a kánikulát Kánikulában nem a víz a legjobb ital: egy orvos szerint ezt érdemes inni Munkahelyi kánikula ebéd: milyen étel bír ki a hőségben hűtés nélkül több órát? The post Döntött a kormány: csökkentik a munkaidőt a hőség miatt Olaszországban first appeared on nlc.
Eredeti cikk megtekintése →