← Vissza

news.bsdnet.hu

Halálos betegség ütötte fel a fejét Hajdú-Biharban!

Kiskegyed 2026-06-24 06:22
Valóságos pánikhangulat tört ki Hajdú-Bihar megye területén, ugyanis a legfrissebb hatósági jelentések szerint egy rendkívül veszélyes és félelmetes kór ütötte fel a fejét a lakosság körében. A Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ kőkemény adatai alapján hivatalosan is egy súlyos agyvelőgyulladásos esetet regisztráltak a térségben, ami azonnal vörös riasztást indított el a helyiek körében, hiszen egy ilyen alattomos fertőzés akár halálos is lehet. A drámai helyzetet tovább fokozza, hogy a rejtélyes eset mellett valóságos járványbomba robbant a megyében: tizennégy makacs Campylobacter-megbetegedést, kilenc súlyos szalmonellás fertőzést és tizenegy agresszív rotavírusos esetet is kénytelenek voltak nyilvántartásba venni az orvosok. Bár a hatóságok megnyugtatásul közölték, hogy tömeges gyomor-bélrendszeri katasztrófa még nem alakult ki a közösségekben, a skarlátos és bárányhimlős megbetegedések miatt mindenkinek kötelező a fokozott óvatosság, ha kedves az élete és a családi egészség . Egy ilyen pusztító betegség ugyanis bárkit pillanatok alatt ledönthet a lábáról. Via sunshine
Eredeti cikk megtekintése →