← Vissza

news.bsdnet.hu

Dráma Albertfalván: a villamos elé akarta lökni Dánielt a rettegett garázda – Félnek a környéken, nem ez volt az első ügye, mégis szabad

Blikk 2026-06-24 07:00
Dániel mintha előre érezte volna, hogy baj lesz: próbálta elkerülni a járdán a férfit, akiről látszott, hogy csak a balhéra vár. Békésen el akart sétálni mellette, amikor a rossz arcú figura taszított egyet rajta... épp a sínek felé lökve őt. Kiderült: a környéken rettegnek a garázdától, akinek nem ez volt az első húzása. Mégsincs rács mögött. Bittó Ákos Főmunkatárs, rovatvezető (Auto) Ezeket látta már? Este hat óra tájt járt az idő, amikor Dániel – akinek a nevét a kérésére megváltoztattuk – az esti bevásárlás után kilépett az üzletből. A XI. kerületi Albertfalva villamosmegálló felé igyekezett, de már messziről látta, hogy a peron szélén egy rossz arcú ember dülöngél. Hogy elkerülje a lehetséges konfliktust, egyszerűen csak el akart sétálni mellette, de ez nem volt elég: a figura odalépett hozzá, majd meglökte, egyenesen a sínek felé. – Váratlanul felém fordult, aztán taszított rajtam egyet... Megütve a mellkasomat, a sínek felé próbált lökni . Nem vagyok nagy darab, de a lökés-ütés csak egy gyenge taszítás volt, inkább a szándék volt ijesztő – mondta Dániel. A történteket látva, odafutott hozzá egy másik férfi, telefonnal a kezében: épp a rendőröket hívta, mert – mint kiderült – pár perce ugyanez a figura a kabátjánál rángatva próbálta őt a sínekre vonszolni . Amíg a rendőrök megérkeztek, a két férfi együtt tartotta vissza a támadót, aki közben összevissza beszélt. Tíz perc múlva meg is jöttek a járőrök, ők pedig elmentek bejelentést tenni a kapitányságra. – Este 8 körül megtettük a tanúvallomást. Ott a rendőr elmondta, hogy nem ez az első esete Sándornak – mesélte Dániel. A támadóról fénykép is készült, ahogy beültették a rendőrautóba Az eset még januárban történt, s a sértettek azóta várják, hogy történjen valami az ügyben. A rendőrök a támadás után elvitték a férfit, ám úgy tudják, azóta újra szabadlábon van: Dánielnek többen mesélték, de a közösségi oldalra is több bejegyzés felkerült már, amiken az látszik, hogy O. Sándor az utcán hőzöng, járókelőket ijesztget. Dániel mintegy fél évet várt arra, hogy történjen valami az ügyében, majd úgy döntött, panaszt tesz. Néhány napja végül megkapta a választ: mivel nem történt sérülés, az esetet garázdaságként vizsgálták, ám mivel az ügynek nem volt sértettje, ezért nem is értesítettek senkit az ügy állásáról. Dániel időközben az ügyészséghez fordult, hogy kikérje az ügy állásának részleteit, de onnan egyelőre nem kapott választ. A Facebookra közben kikerült egy másik bejegyzés, miszerint O. Sándor még mindig az utcákon garázdálkodik, és egyre ijesztőbb, egyre gyakrabban támad emberekre. Lapunk kereste a Budapesti Rendőr-főkapitányságot, ahol azt válaszolták, a rendőrség befejezte a nyomozást, ezért a továbbiakban az ügyészség az illetékes. Az ő válaszuk megérkezésekor a cikkünket frissítjük. vonat
Eredeti cikk megtekintése →