„Halálra dolgoztam magam” – Döbbenetes döntést hozott a jövőjéről Oszvald Marika
Origo
2026-06-24 07:15
Oszvald Marika a színházi évad végén, a társulati ülés napján fogadta megkeresésünket. A művésznő egy váratlan, ám örömteli bejelentéssel lepte meg a rajongóit. Az ország kedvenc szubrettje, aki évtizedek óta híres kifogyhatatlan energiájáról, idén nyáron visszavesz a tempóból. Bár a közönségnek most sem kell nélkülöznie őt, életében elérkezett az a pont, amikor a munka helyett a család és a pihenés kapja a főszerepet.
A nyár eleje természetesen még a megszokott pörgéssel indul, hiszen a kőszínházi előadások után a szabadtéri színpadok veszik át a főszerepet: „Fellépéseim és gálaműsoraim vannak még nyáron a színház helyett, többek között a Városmajori Szabadtéri Színpadon is láthat majd a közönség. Emellett gőzerővel készülünk a Budavári Palotakoncertre is, szóval jövök-megyek a szokásos módon” – mesélte a művésznő .
A legnagyobb változás azonban a júliust érinti. Oszvald Marika ugyanis hosszú idő után először döntött úgy, hogy egy teljes hónapra nemet mond a fellépésekre a pihenés érdekében.
– árulta el. A művésznő azt is pontosan tudja, hogyan fogja eltölteni ezt a felszabadult időt.
„Úgy döntöttem, hogy ezt a hónapot a kertemben fogom tölteni kertészkedéssel meg az unokámmal. Most pont egy kicsit belázasodott szegényke, óriási pánikban vagyunk mindannyian, de biztosan hamar túl lesz rajta. Szerencsére éppen alszik egy jót, ami a legjobb gyógyszer” – avatott be minket a részletekbe Marika.
A kertészkedés mellett azért a családi nyaralás is helyet kap a programban. Marika tervei szerint a Balatonra is leszalad majd egy-két napra, hogy kiszakadjon a fővárosi forgatagból: „Igazából nem akarok nagyon mozdulni se” – mondta nevetve a beszélgetés végén, bár hozzátette, hogy otthoni munka így is bőven akad majd, hiszen a nyári hőségben a gyönyörű növényeit mindennap gondosan kell öntöznie.