← Vissza

news.bsdnet.hu

Kánikula: megérkezett a figyelmeztetés a vízhasználatról

Economx 2026-06-24 07:07
A Magyar Víziközmű Szövetség arra figyelmeztet, hogy a kánikula idején különösen fontos a felelős, pazarlásmentes vízfelhasználás. A szervezet azt kéri, hogy a locsoláshoz lehetőség szerint ne ivóvizet használjunk, csökkentsük a locsolás gyakoriságát és az öntözéshez felhasznált víz mennyiségét. A szövetség arra is felhívja a figyelmet, hogy az ivóvízzel történő pormentesítés és az utak, járdák csapvízzel való locsolása a hőség idején kerülendő. Kiemelik: a klímaváltozás hatásai a vízellátásban is egyre inkább érezhetők, ezért a tudatos vízhasználat hosszabb távon is kulcsfontosságú. Problémák akkor alakulhatnak ki a rendszerben, ha a víziközmű-hálózat kulcselemei meghibásodnak, ilyenkor a javítás idejére átmeneti vízhiány vagy vízkorlátozás is előfordulhat. A hőség idején ezek a helyzetek különösen nagy terhelést jelentenek a szolgáltatók és a lakosság számára - olvasható a Magyar Víziközmű Szövetség közleményében. A szövetség hangsúlyozza: a víziközmű-szolgáltatók munkatársai a nap 24 órájában azon dolgoznak, hogy a szolgáltatás biztonsága folyamatosan fennmaradjon. Megosztom
Eredeti cikk megtekintése →