Megvan Kowalsky vérvételének eredménye - a zenész üzent a rajongóknak
Blikk
2026-06-24 07:16
Az elsődleges orvosi diagnózis szerint valóban fertőzött kullancs okozta Lyme-kórral fertőződött meg Balázs Gyula, a Kowalsky meg a Vega frontembere. A zenész bár komolyan veszi a betegséget, nem érez belőle semmit, így biztosította a rajongókat, hogy minden meghirdetett koncert meg lesz tartva.
Orbán Márton
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Ahogyan már a Blikk korábban beszámolt, aggasztó hírt osztott meg rajongóival a Kowalsky meg a Vega frontembere. A zenész a közösségi oldalán jelentette be, hogy Lyme-kórral fertőződött meg. A betegség azért is volt ijesztő számára, mert a zenekar éppen a nyári koncertszezon elején jár.
„Mivel sokféle hír felröppent, rengeteg érdeklődés és kérdés merült fel egyetlen nap alatt, úgy gondoltam, jobb ha első kézből érkezik válasz” - kezdte keddi Facebook-bejegyzését a Kowalsky meg a Vega frontembere.
Balázs Gyula elárulta, vérvételen járt, és az elsődleges orvosi diagnózis szerint valóban fertőzött kullancs okozta Lyme-kórról van szó . Hozzátette azonban, hogy jól van, semmit sem észlel a fertőzésből, éppen ezért nem lát okot a fellépések lemondására.
„Minden beharangozott koncert meg lesz tartva!” - biztosította a rajongókat a zenész.
Kowalsky posztjában kitért a véranalízisre is, amely után lézerpontos antibiotikum adagolást tud neki felírni az orvos. Mint írta, már az első tünettől elkezdhette szedni az antibiotikumot, ez pedig a siker egyik kulcsa lehet. Az énekes úgy érzi, nagyon jó kezekben van, és nemcsak ő, hanem a környezetében lévők is komolyan veszik az ügyet.
Balázs Gyula megköszönte a jókívánságot, a támogató szavakat, az energiát és a szeretetet, amelyektől, úgy véli, akkor is meggyógyulna, ha antibiotikum nem is lenne.
Kowalsky meg a Vega