← Vissza

news.bsdnet.hu

Nem kivezeti, hanem kiterjeszti a Tisza-kormány az extraprofitadót

Blikk 2026-06-24 07:05
Kivezetés helyett kiterjeszti az extraprofitadót a Tisza-kormány – írja a 24.hu. A különadót korábban többször is élesen bírálta Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója, aki úgy fogalmazott, a különadók olyanok lesznek, mint a hazánkban ideiglenesen állomásozó szovjet csapatok. Vagyis tartósan velünk maradnak. Szigeti Sándor Newsroom újságíró Ezeket látta már? A rendkívüli piaci körülményekből eredő költségvetési kockázatok kezelése miatt írnák át az extraprofit megadóztatásáról szóló, tavaly elfogadott törvényt . A Mol továbbra is kötelezett a különadó megfizetésére a Brent és az orosz Urál típusú kőolaj hordónkénti árkülönbözete alapján. Az adó a hordónként 2 amerikai dollárt meghaladó, de 5 amerikai dollárt meg nem haladó résznél 50, az 5 amerikai dollárt meghaladó résznél 95 százalék – írja a 24.hu Kármán András pénzügyminiszter parlament elé kerülő törvényjavaslatára hivatkozva. A lap szerint a módosítás először a 2026. augusztus havi kötelezettségre alkalmazandó. Az adót jövőre is fizetni kell . A javaslat nem nevesíti a Molt, de ez az olajcég adójának növelését jelenti. A kormány számításai szerint (előzetes hatásvizsgálata) ez idén 6,25 milliárd, jövőre 15 milliárd forint többletbevételt jelent a költségvetésnek. A különadót korábban többször is élesen bírálta Hernádi Zsolt. A Mol elnök-vezérigazgatója sarcnak nevezte a vállalati adóztatásnak ezt a formáját. Hernádi az átmeneti intézkedést az ideiglenesen hazánkban állomásozó szovjet csapatokhoz hasonlította, akik végül több mint négy évtizeden át tartózkodtak Magyarországon. Hernádi Zsolt
Eredeti cikk megtekintése →