Takáts Tamás elmondta, mekkora a nyugdíja és hogy miért ennyi
HVG
2026-06-24 07:24
Takáts Tamás elárult a Blikknek , mekkora a nyugdíja.
A 69 éves énekes 65 ezer forintot kap.
Elmondása szerint azért ilyen keveset, mert az ORI, vagyis az egykori O rszágos Rendező Iroda a zenészek után nem fizette be a járulékokat.
A Kádár-korban be nem fizetett járulékok miatt Takáts egy ideig harcolt a nyugdíjfolyósítóval egy jobb elszámolás érdekében, de a Karthago énekesének végül elege lett a küzdelemből – írja a lap.
Most már kapom rendszeresen a 65 ezer forintos nyugdíjam. Ennyit lehet kapni, köszönhetően az ORI-nak, amely nem fizette be a járulékainkat. Sajnos, a korosztályunkban a zenészek így jártak. Kicsit segít a Máté Péter-díj utáni járadék
– mondta el a Blikknek az énekes, aki a mai napig koncertezik.
Jövőre, a hetvenedikre nagyon szeretnék egy olyan koncertet, amely mind a három zenekaromat, a Takáts Tamás Blues Bandet, a Karthagót és az iLandet is színpadra állítja, igaz, ehhez kellenek szponzorok, mert nagyon sokba kerül. Egyébként meg az a cél, hogy legalább addig és olyan energiával tudjak színpadra lépni, mint Mick Jagger, Ringo Starr vagy Paul McCartney
– mesélt a terveiről Takáts, aki a választási kampányban, az esztergomi DPK-gyűlésen előadta a Karthago Apáink útján című dalát, majd az akkori miniszterelnökkel, Orbán Viktorral kávézott.
https://hvg.hu/elet/20260305_takats-tamas-orban-viktor