Gusztustalan beszólásokkal húzzák Gyárfás Tamást a börtönben – így tölti napjait az egykori médiavállalkozó
ATV
2026-06-24 07:08
Az Index exkluzív interjút készített Gyárfás Tamással a kecskeméti börtönben, ahol a 77 éves médiamágnás hét éves ítéletét tölti a Fenyő-gyilkossági ügyben. Gyárfás nem adta fel: minden gondolata a perújítás körül forog.
Gyárfás Tamás 2025. május 16-án kezdte meg büntetését, először a Váci Fegyházban, majd életkora miatt a kecskeméti intézetbe helyezték át. Az Index-interjú napján 403 napja volt bent, a szabadulásig, ha nem kap kedvezményt, 2032. május 16-áig kell várnia.
A börtönben vele sem bánnak kesztyűs kézzel, felidézte például, hogy miközben séta közben kargyakorlatokat végzett, az egyik fiatalabb rabtársa odakiáltott:
„Mit erőlködsz, öreg?! Téged innen már úgyis tepsiben visznek ki.”
Gyárfás nem tört meg: hétvégente kilométereket sétál, könyveket olvas, a börtön történelemszakkörén előadást tart Hunyadi Jánosról, és angolt meg olaszt tanít rabtársainak. „A legjobb módszer az, ha minden nap dolgozol” – idézte Hemingwayt.
Három új bizonyíték
Az intrjúban felidézik, hogy Gyárfás ügyvédje , Laczó Adrienn perújítást kezdeményezett három új bizonyítékra alapozva.
Poligráf, amely „nem jelzett”
Gyárfás több súlyos ellentmondást sorolt fel az eljárásból. Szemán József – aki azt állította, 1997-ben ő járt Gyárfáséknál egy üzenettel – hazugságvizsgálaton azt vallotta, hogy egy lapot adott át. Gyárfás ezzel szemben az NNI-nek 5 oldalt adott le, amelyet a látogatójától kapott. Amikor a védő rákérdezett az ellentmondásra, a vizsgálat vezetőjének válasza ennyi volt: „Nem jelzett a gép.” Az NNI nyomozást vezető őrnagya ráadásul egy olyan mondatot tulajdonított Portiknak – „Letettük a fenyőfát” –, amely egyetlen hangfelvételen sem szerepel. Erre a védelem felhívta a bíróság figyelmét, az ítélet mégis figyelmen kívül hagyta. Az érintett nyomozó azóta dandártábornok lett és egészen a közelmúltig az NNI-t vezette. A bíró az Ítélőtáblára került. „Sikeremberek lettek. Én pedig megbélyegzett” – mondta Gyárfás.
Bízik a perújításban, de elismerte: a jogerős ítélet előtt is biztosra vette a felmentést. „Nagyon bízom benne. Igaz, az ítélet előtt is biztosra vettem, hogy felmentenek” – mondta fanyar mosollyal.